REKLAMA

Bębnów wygrywa zawody pożarnicze gminy Gowarczów [wideo, zdjęcia]

Mnóstwo widzów, doskonała atmosfera i zażarta sportowa rywalizacja w duchu fair play. W ten sposób można opisać zawody sportowo-pożarnicze, które odbyły się w minioną niedzielę w Skrzyszowie. Zwyciężyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bębnowa. 

REKLAMA

W dużym upale i przy silnym nasłonecznieniu na boisku w Skrzyszowie spotkało się siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gowarczów. Wszystkie one stanęły do rywalizacji o prestiżową wygraną. Każdy z zespołów miał także pokaźną liczbę fanów, co przełożyło się na ogólne bardzo duże zainteresowanie tą pożarniczą imprezą.

Zawody otworzyli: wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha wraz z Komendantem Gminnym OSP Kazimierzem Kosierkiewiczem. Następnie przystąpiono już do rywalizacji w dwóch kategoriach: w sztafecie pożarniczej 7×50 i ćwiczeniu bojowym.

REKLAMA

Wykonywanym zadaniom bacznie przyglądali się sędziowie: główny arbiter zawodów brygadier Adam Zieliński, starszy aspirant Artur Strzelczyk – obaj z PSP Końskie; Zbigniew Głowiński – naczelnik OSP w Skrzyszowie, Kazimierz Kosierkiewicz – Komendant Gminny OSP w Gowarczowie oraz Grzegorz Zganiacz – Komendant Gminny OSP w Fałkowie.

Po przeliczeniu uzyskanych czasów oraz zsumowaniu punktów karnych kolejność ukształtowała się następująco: 7 miejsce – OSP Giełzów, 6 – OSP Bernów, 5 – OSP Korytków, 4 – OSP Skrzyszów, 3 miejsce przypadło jednostce OSP z Rudy Białaczowskiej, 2 miejsce zajęła OSP Gowarczów a zwyciężyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bębnowa.

Dyplomy i puchary wręczali: radna powiatowa Jolanta Pacocha oraz wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha. Dodajmy, że gmina ufundowała nagrody finansowe dla trzech najlepszych jednostek. To kolejno 500, 400 i 300 złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *