REKLAMA

Będą nowe znaki w centrum Końskich!

O tym, że wprowadzona Strefa Zamieszkania w centrum Końskich przysparza problemów kierowcom informowaliśmy TUTAJ. Dziś dotarła do nas informacja, że na ulicach ma pojawić się nowe oznakowanie by reguły jazdy po centrum miasta były czytelniejsze. Pojawią się nowe znaki poziome oraz tablice informujące o zmianie organizacji ruchu. 

REKLAMA

Komunikat w tej sprawie przekazała nam Bożena Dąbrowska, naczelnik  Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Końskich:

REKLAMA

W związku ze zmianą organizacji ruchu na terenie miasta Końskie, Komisja powołana przez organ zarządzający ruchem uznała, że należy umieścić oznakowanie poziome P-14 „linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów” na skrzyżowaniach ulic:

–  Józefa Piłsudskiego z ulicą Łazienną;
–  Józefa Piłsudskiego z ulicą Targową;
–  Placu Tadeusza Kościuszki z ulicą Strażacką;
–  Ks. Józefa Granata z ulicą Pocztową.

Dodatkowym ułatwieniem będą tablice informacyjne o treści „zmiana organizacji ruchu”, które zostaną zamontowane na okres do końca 2022 roku.

REKLAMA

10 thoughts on “Będą nowe znaki w centrum Końskich!

 1. Realista pisze:

  Tępemu pisowskiemu społeczeństwu, trzeba specjalne oznakowanie malować. A przecież te same przepisy ruchu drogowego obowiązują na terenie całego kraju i nikt nie ma problemu z ich interpretacja oprócz mieszkańców tego powiatu. Nie wstyd Wam ???? Żenada.

 2. Ktos pisze:

  Nie tylko pisowskiemu

 3. Em pisze:

  To jest zwyczajne bicie piany i podniecanie się tym co zostało zrobione. Nowa organizacja ruchu funkcjonuje już pewnie od miesiąca i w tym czasie nie było nawet jednego zdarzenia w tym miejscu. Tam mają wszyscy uważać, jak to na drodze. A pisanie o tym artykułów to moim zdaniem zaspokajanie fantazji tych, którzy wszystko krytykują, co dzieje się w mieście

 4. Obywatel pisze:

  Na Osiedlu Jana Pawła II też zmieniono organizację ruchu i zdjęto znaki drogowe z pierwszeństwem przejazdu i nikt nie pomyślał o oznakowaniu poziomym a szkoda bo wszyscy którzy tamtędy przejeżdżają łącznie z policją jeżdżą na „pamięć” albo jak kto woli na „pałę” i tylko patrzeć jak dojdzie tam do kolizji. Chyba jedyni którzy wiedzą jakie są tam przepisy to mieszkańcy tego osiedla.

 5. panbuk pisze:

  Na takiej na przykład ulicy Dolnej (targ) obowiązuje strefa zamieszkania, a samochody parkują tam gdzie popadnie, chociaż jest chyba tylko jedno miejsce parkingowe i milicja nic nie robi, chociaż mogliby podejść tam raz na godzinkę…

  Milicja potrafiła tylko przez rok ścigać Lotną Brygadę Opozycji, która przyjechała z przyczepą kampingową i megafonem na spotkanie wyborcze Anżeja.
  Czujecie? Rok ich ciągali po sądach pod jakimiś zarzutami z d…
  Tak działa milicja w pisowskim państwie!

 6. Wit Stwosz pisze:

  A gdzie oznakowanie starowarszawskiej od strony biedronki z Piłsudskiego tam jest sajgon przez parkingi po lewej i prawej nic nie widać wjeżdżając na pilsudskiego

 7. Konecczanka pisze:

  Oznakowania rychło w czas! Jak się zmienia zasady ruchu, które funkcjonowały dziesiątki lat w tym mieście to znaki „zmiana organizacji ruchu” chyba powinny być oczywiste.
  Widać nie dla wszystkich. Jak niektórzy mają za nic ludzkie życie i tragedie jakie mogą dotknąć całe rodziny bo „ktoś” nie potrafi pomyśleć i nie potrafi brać natychmiastowej odpowiedzialności za swoje pomysły i decyzje wdrażane w życie.

  • panbuk pisze:

   Słuszna uwaga – oznakowanie „Zmiana organizacji ruchu” powinna być stawiana domyślnie, jeśli nastąpiła zmiana organizacji ruchu. 🙂
   Żaden geniusz od organizacji ruchu na to nie wpadł?

 8. Obywatel pisze:

  Bardzo dobry przykład z ulicą Dolną (targ) samochody parkują tam cały czas a policja i straż miejska udaje, że nic nie widzi. 30.08.2022 r. około godziny 10.20 widziałem jak tamtędy przejeżdżał radiowóz bo podwoził Pana policjanta do bankomatu pod Pepco bo aby dojść z komendy do bankomatu na piechotę to kawał drogi i oczywiście policja na parkujące tam samochody nie zwróciła uwagi bo po co trzeba by wystawić mandat i coś napisać. Może i policja nie ma czasu zajmować się takimi pierdołami ale od czego jest straż miejska chyba tylko od tego aby brać pensje z naszych podatków.

 9. Hajdziuk pisze:

  Jak to w socjaliźmie, stworzono problem teraz trzeba go rozwiązać. Tyle lat było że główna ulica, mianowicie piłsudskiego miała pierwszeństwo lecz jak widać nadszedł czas na NIEZBĘDNE zmiany. Co ta strefa zamieszkania tam wnosi? Komu ona potrzebna? I jaki był cel wykonania całej tej rewitalizacji? Wstrętne kamienice dookoła dalej przyprawiają o wymioty a jednyna zmiana to kocie łby pod nogami. Dziękujemy Panie burmistrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *