REKLAMA

Będzie 6 km kanalizacji w Stąporkowie [zdjęcia]

Umowę na budowę 6 km kanalizacji w Stąporkowie podpisała w środę z wykonawcą burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Wartość inwestycji sięga blisko 6 mln zł.

REKLAMA

Gmina realizuje zadania związane z regulacją gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Stąporków. W latach ubiegłych przygotowane zostały projekty rozbudowy oczyszczalni ścieków oraz budowy kanalizacji sanitarnej. Po przeprowadzeniu przetargu nieograniczonego Gmina wyłoniła wykonawcę robót budowlanych, z którym w środę została podpisana umowa na realizację niniejszego zadania.

REKLAMA

W ramach inwestycji gmina wybuduje kanalizację sanitarną przy ulicach Piłsudskiego, 1-go Maja, Miłej, Piaskowej i Niekłańskiej o długości ok 6 km. w tym 3,6 w aglomeracji (z dofinansowaniem) oraz 2,26 poza aglomeracją. Wartość inwestycji sięga blisko 6 mln zł. Środki pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Inwestycję zrealizuje Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo budowlane „BUDOMONT” Sp. z o.o., Inwestycje Liniowe „INWEST – LINE” Sp. z o.o. oraz HYDROTERM Sp. z o.o. Prace rozpoczną się jeszcze we wrześniu, a ich zakończenie przewidziano na sierpień 2020 r.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *