REKLAMA

Będzie Internat w Baryczy. Pieniądze zabezpieczono! [wideo]

Budowa nowego Internatu dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy była głośno deklarowana przez poprzedni Zarząd Powiatu Koneckiego. Z inwestycji tej nie zrezygnował pełniący funkcję starosty Grzegorz Piec. To właśnie on w ubiegłym tygodniu zabezpieczył środki w powiatowej kasie na realizację tego zamierzenia. 

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu zwołano nadzwyczajną sesję w powiecie, a jej głównym punktem były przesunięcia w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Największe środki zabezpieczono na rzecz wkładu własnego w budowę nowego internatu w Baryczy –„W tym projekcie wprowadza się nowe wieloletnie przedsięwzięcie majątkowe. Jest to rozbudowa Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Baryczy o wartości szacowanych na dzień dzisiejszy nakładów 4 miliony 647 tysięcy i 6 złotych. Te wydatki dotyczą budowy budynku internatu i na rok 2019 jest to kwota 2 miliony 425 tysięcy i 360 złotych, która stanowi 50% planowanych wydatków na ten cel” – mówiła podczas sesji Edyta Drążkiewicz, Skarbnik Powiatu Koneckiego.

Wiadomo, że przedstawiciele powiatu starają się o uzyskanie rządowej dotacji, która pokryłaby 50% wydatków. Wniosek o przyznanie środków przekazano do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nieoficjalnie mówi się o tym, że pieniądze dla Baryczy na ten cel są niemal pewne.

REKLAMA

W nowym internacie mają znaleźć się pokoje dla niepełnosprawnych, ale i cztery świetlice, jadalnia, kuchnia, dwie izolatki, sala telewizyjna, gabinet dla pielęgniarki. Przy obiekcie powstać ma też parking. W połowie 2018 roku zaprezentowano projekt nie tylko internatu, ale i hali sportowej, z której mieliby korzystać podopieczni ośrodka. Wydaje się, że jej budowa zostanie mocno odroczona w czasie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *