REKLAMA

Będzie nowa droga do Opoczna! Powiat z pieniędzmi na remonty [wideo, zdjęcia]

Wniosek powiatu koneckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2022 został wstępnie rozpatrzony. Spośród 16 odcinków jezdni zaproponowanych w dokumencie, sześć z nich zakwalifikowano na listę podstawową, w tym  niezwykle ważną dla mieszkańców drogę powiatową w kierunku Opoczna.

REKLAMA

W sierpniu bieżącego roku zarząd naszego powiatu złożył wniosek w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2022 rok, w którym znalazło się 16 odcinków dróg wymagających remontu. Wiemy już, że do Starostwa Powiatowego w Końskich dotarła informacja z urzędu wojewódzkiego, iż sześć z nich figuruje na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”, a dwa na liście rezerwowej.

REKLAMA

Najważniejszą inwestycją spośród zakwalifikowanych dla Powiatu Koneckiego będzie przebudowa drogi powiatowej  Końskie – Proćwin – Nałęczów – granice województwa świętokrzyskiego (Sędów), a więc fragment istotnego szlaku w kierunku Opoczna. Kwota remontu drogi wynosić będzie aż 6 837 805,00 złotych. Jest to długo wyczekiwany odcinek, bardzo istotny dla osób podróżujących. Pozwoli on choćby w szybszy sposób dostać się do stacji kolejowej Opoczno Południe, z której z kolei w około godzinę można dojechać do Warszawy czy Krakowa.

Pozostałe drogi zakwalifikowane do remontu znajdują się w  gminach: Radoszyce,  Stąporków i Słupia Konecka.

„Są to dwa zadania w gminie Radoszyce. Jeden z nich to odcinek o długości 1750 metrów z Kłucka do Stanowisk, drugi w gminie Radoszyce, o długości około 900 metrów w miejscowości Gruszka. W gminie Słupia Konecka jest to budowa prawie kilometrowego chodnika w miejscowości Mnin. W gminie Stąporków jest to remont drogi na odcinku Chyby – Adamek o długości 560 metrów oraz ulica Niekłańska w Stąporkowie, na długości prawie dwóch kilometrów”– opowiada Jarosław Staciwa.

Na liście rezerwowej projektów rekomendowanych do dofinansowania znalazło się natomiast zadanie polegające na przebudowie dwóch odcinków drogi powiatowej Fałków – Rudzisko.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Będzie nowa droga do Opoczna! Powiat z pieniędzmi na remonty [wideo, zdjęcia]

  1. Mieszkaniec pisze:

    Kiedy wyremontujecie drogę w Nieświniu i ułożycie nowe chodniki.

  2. Alina pisze:

    Dobrze ze tej inwestycji nie będzie realizował burmistrz Końskich. Zamknęliby drogę na długie miesiące

  3. Xyz pisze:

    A kiedy będzie chodnik zrobiony do zalewu Antoniów w Radoszycach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *