REKLAMA

Będzie nowa droga przez Rudę Białaczowską [wideo, zdjęcia]

W najbliższym czasie rozpocznie się remont drogi powiatowej biegnącej przez Rudę Białaczowską w gminie Gowarczów. Inwestycja będzie wykonana przy zewnętrznym wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

REKLAMA

„Za chwilę będzie remontowana droga w Rudzie Białaczowskiej na odcinku przeszło kilometra wraz z remontem chodnika, kwestia dwóch miesięcy i odcinek tej nowo wyremontowanej drogi będzie już oddany do użytku. Dla mnie to miłe, że mogę tę drogę wykonać wraz z powiatem”   – informuje Stanisław Pacocha, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Odcinek zgłoszono do programu dofinansowań z uwagi na wielokrotne prośby mieszkańców  –„Ta droga wymagała remontu. Mieszkańcy długo wyczekiwali by została wyremontowana, a nikt się nie spodziewał, że przy okazji uda nam się również wykonać chodnik. Jestem z tego bardzo zadowolony. Remont zaczynamy tutaj przed mostem, a skończy się na środku wsi przy remizie OSP”  – mówi Pacocha.

REKLAMA

Koszt przebudowy to 1 milion 100 tysięcy złotych, wkład własny gminy to 260 tysięcy złotych, kolejne 260 tysięcy pochodzi z budżetu powiatu koneckiego, a reszta środków jest z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą zadania jest firma Budromost ze Starachowic.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *