REKLAMA

Będzie nowy członek zarządu powiatu. Za nami kolejna sesja [wideo]

W środę 29 maja miała miejsce kolejna sesja Rady Powiatu Koneckiego. Najciekawszymi głosowaniami podczas niej były te dotyczące statutu powiatu koneckiego. Radni zdecydowali o rozszerzeniu zarządu powiatu o jedną osobę. Zapis wideo z całej sesji znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Podczas sesji nieobecni byli radni: Jasiński, Plech, Świerczyński. Wiadomo już, że Krzysztof Jasiński zdał mandat radnego powiatowego, a jego miejsce prawdopodobnie zajmie Adrian Pękacz. Tutaj czekamy jednak jeszcze na decyzje komisarza wyborczego oraz samego kandydata.

REKLAMA

Na początku sesji miało miejsce sprawozdanie z działalności między sesjami, które wygłosił starosta Grzegorz Piec. Podczas głosowań bardzo ciekawym fragmentem był ten z decyzjami dotyczącymi statutu powiatu. Najpierw radny Wiesław Skowron złożył wniosek o zmianę jednego z paragrafów w statucie. Były wicestarosta chciał by w statucie znalazł się zapis, że członkami zarządu mogą być tylko osoby należące do Rady Powiatu. Tym samym chciał on  prawdopodobnie ubiec kolejne kroki radnych. Za tą propozycją było jednak tylko 4 radnych: Skowron, Kubicki, Zbróg, Wajnberger. Pozostali byli przeciw lub wstrzymali się od głosu. Brak poparcia dla propozycji Skowrona oznacza pękniecie wśród radnych Nowego Powiatu. Podczas sesji w ogóle nie było Roberta Plecha, a Mateusz Zając był przeciwny temu wnioskowi.

Chwilę później dokonano zmian w statucie zwiększając liczbę etatowych członków Zarządu Powiatu Koneckiego o jedną osobę. Jej wybór nastąpi natomiast prawdopodobnie na kolejnej sesji i wszystko wskazuje na to, że będzie to osoba spoza rady.

Radni wytypowali do Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej starostę Grzegorza Pieca i wicestarostę Jarosława Staciwę. Inne głosowania przebiegły bez większych emocji, przechodziły przy wsparciu koalicyjnych radnych.

Po przerwie podczas sesji dokonano wyborów członków komisji. I tak przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Dorota Duda. Składy poszczególnych komisji: Komisja Skarg Wniosków i Petycji – Aleksandra Śmietana, Robert Plech; 1 wakat ; Budżetu Rolnictwa i Oświaty – Alina Gąszcz, Anna Wajnberger, Grzegorz Jóźwik, Beata Zbróg, Wiesław Skowron, Dariusz Banasik, 1 wakat; Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego – Danuta Leśniewicz, Dorota Duda, Marian Domagała, Paweł Pękala, Michał Cichocki, Mateusz Zając, 1 wakat.

Do wymiany zdań doszło podczas wątku dotyczącego założenia klubu PiS w radzie.  Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Jóźwik poinformował, że do biura rady wpłynęło zgłoszenie o zarejestrowanie Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. W klubie znaleźć by się miało ośmiu radnych. Z tą informacją nie zgadzał się Kamil Kubicki, który byłby poza tym klubem. Kubicki podkreślał, że tylko on może w powiecie koneckim dysponować nazwą partii Prawo i Sprawiedliwość jako jej pełnomocnik i rejestrowanie takiego klubu przez inne osoby jest niezgodne z prawem. Z tym zdaniem nie zgadzał się wicestarosta Jarosław Staciwa – prosił on o przedstawienie aktu prawnego, który mówiłby o tym, że grupa ośmiu radnych nie może takiego klubu założyć. Sprawa została nierozstrzygnięta i być może będzie miała swój ciąg dalszy.

Pod koniec sesji był czas na różne sprawozdania, wolne wnioski oraz zapytania radnych. Dorota Duda dopytywała o możliwość przebudowy newralgicznych skrzyżowań w mieście Końskie. Mateusz Zając pytał o skrzyżowanie w Wólce, gdzie kilka dni temu doszło do poważnego wypadku. Doszło do spięcia między radnym Zającem, a dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Stanisławem Mościńskim w tej sprawie. Przedstawiono także Raport o Stanie Powiatu Koneckiego za 2023 roku.  Zachęcamy do obejrzenia tej obszernej części w całości TUTAJ.

 

REKLAMA

2 thoughts on “Będzie nowy członek zarządu powiatu. Za nami kolejna sesja [wideo]

  1. Uha ha pisze:

    Ja jestem pełnynocnik PiS ja , ja, ja jestem pełnynocnik, ja stwierdzam kto jest pissem , a kto nie jest 😁😁😁😁😁😁😁, nie macie prawa, 😅😅😅😅 używać nazwy, bo powiem mamie, łobuzy, nie wolno wam, to moja piskownica.😰😰😰😰😰

  2. Krytyk pisze:

    No i zaczyna się zabawa, a mój „ulubienie” nie znajduje uznania w gronie radnych. Stąd tycha te pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *