REKLAMA

‚BEE SMART’. Językowe szaleństwo w ramach ferii zimowych ze szkołą SMART [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Stąporkowie wystartował turnus bezpłatnych EKO-ferii zimowych „BEE SMART”, których zadaniem jest połączenie ekologii wraz z pozytywnym spędzaniem czasu i mnóstwem frajdy. W ramach akcji zaplanowane zostały przeróżne atrakcje, między innymi warsztaty artystyczne, teatralne oraz ekologiczne, a ponadto mnóstwo gier i zabaw językowych. 

REKLAMA

Karolina Kędzierska z fundacji „Odzyskaj Środowisko” opowiedziała nam o inicjatywie oraz jakie zajęcia odbędą się w ramach ferii – „W dniu dzisiejszym rozpoczynamy ferie pod hasłem „BEE SMART”. Współorganizatorami wydarzenia są fundacja Odzyskaj Środowisko, Europejska Platforma Recyklingu, jak również Szkoła Języków Obcych SMART. Uczymy o ekologii, edukujemy i łączymy ekologię z ciekawymi zajęciami podnoszącymi świadomość odnośnie recyklingu elektrycznych śmieci u najmłodszych i oczywiście, łączymy także ciekawe zajęcia językowe z tematyką ekologii” – mówi Karolina Kędzierska.

Jak się okazuje zainteresowanie zajęciami jest niemałe. Grupa ze Stąporkowa liczy już kilkanaście osób – „Zainteresowanie zajęciami jest całkiem spore, biorąc pod uwagę także tą pandemiczną rzeczywistość. Bardzo się cieszymy, że dzieci te ferie spędzają aktywnie, ponieważ z nami mają okazję wziąć udział w wielu bardzo ciekawych zajęciach. Dzisiaj startujemy z zajęciami artystycznymi, gdzie przy wykorzystaniu elektrycznych śmieci, które pochodzą z profesjonalnych zakładów przetwarzania, między innymi z takiego zakładu zaprzyjaźnionego „Maja Victory”, uczymy właśnie o tym, czym jest recykling, jaki jest jego praktyczny wymiar i jak można ten recykling zamienić w fajną zabawę” – opowiada nasza rozmówczyni.

REKLAMA

Szkoła SMART podczas ferii łączy możliwość nauki o recyklingu oraz naukę języków obcych w jedno. W ramach warsztatów planowany jest między innymi happening, podczas którego uczestnicy zajęć przemaszerują ulicami Stąporkowa aby zachęcać oraz uczyć mieszkańców o tym, że warto segregować śmieci. Dzieciaki są naprawdę zadowolone i chętnie uczestniczą w zajęciach.

W ramach nauki języka Szkoła SMART stawia przede wszystkim na komunikację i dobrą zabawę – „Jeśli chodzi o zajęcia feryjne, to „sucha” nauka języka byłaby niefajna, zatem wpletliśmy ją w zajęcia, na przykład w zabawy językowe, w szachy, gry planszowe. Teraz, jeśli pójdziemy do drugiej sali, to EKO-ferie odbywają się również z elementami języka angielskiego. Nasi lektorzy w zajęciach pomagają językowo, czyli EKO-słownictwo, które jest prowadzone w języku angielskim, no i uważam, że to jest ten element inny niż normalnie gdzie dzieci za pomocą zabawy, za pomocą EKO-sprzętu mogą poznawać tajniki i elementy języka obcego, co jest bardzo ważne” – opowiada Agnieszka Woźniak, dyrektor Szkoły Języków Obcych SMART.

Godziny zajęć w szkole językowej są zróżnicowanedostosowane do potrzeb dzieciaków, a także uzależnione od programu skierowanego do odbiorców. Feryjne warsztaty rozpoczynają się codziennie w dniach od poniedziałku do piątku od 24 do 28 stycznia o godzinie 10:30. Więcej o ramowym planie zajęć dowiecie się Państwo z artykułu zamieszczonego TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “‚BEE SMART’. Językowe szaleństwo w ramach ferii zimowych ze szkołą SMART [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Językowe Ferie Zimowe ze szkołą SMART dobiegły końca | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *