Benefis Maciejki. Neptun efektowanie kończy sezon [wideo, zdjęcia]

MKS Neptun Końskie sezon 2023/2024 kończy efektownym remisem 1:1  z liderem rozgrywek, czyli Koroną II Kielce. Ostatni mecz w sezonie to też pożegnanie Adriana Maciejewskiego po 9 sezonach spędzonych w żółto-niebieskich barwach. Przy okazji zorganizowano także festyn rodzinny. U nas w materiale wideo fragmenty spotkania, a także wywiady z „Maciejką” oraz trenerem Arkadiuszem Bilskim.

Neptun kończy sezon na 10 miejscu w tabeli, które na pewno nie jest satysfakcjonujące dla klubu. Jednak gra naszego zespołu, a także fakt postępującego odmładzania kadry mogą cieszyć kibiców. Trener Arkadiusz Bilski docenia to co udało się osiągnąć w ostatnich miesiącach, ale i zapowiada wzmożoną prace przed kolejną kampanią -„Teraz odpoczynek, czas na przemyślenie wszystkiego, ale za chwilę bierzemy się do ciężkiej pracy” – mówił nam szkoleniowiec.

Konecczanie w ostatnim spotkaniu sezonu zremisowali 1:1 z Koroną II Kielce, która już wcześniej zapewniła sobie awans do III Ligi. Koroniarze przez większość spotkania grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Oskar Sewerzyński.

Bramkę na 1:0 strzelił ten, który był bohaterem całego dnia. W 33 minucie do siatki rywali trafił Adrian Maciejewski, a nam po meczu opowiedział o swoich wspomnieniach związanych z klubem.

Korona II wyrównała w 42 minucie za sprawą Karola Turka, a wynik ten nie zmienił się już do końca spotkania. W przerwie meczu nagrodzony został Jan Grot za długoletnią pracę na rzecz rozwoju klubu MKS. Uhonorowano też Andrzeja Szczepanika za doping i tworzenie atmosfery wokół zespółu.

Warto dodać, że podczas ostatniego meczu w sezonie trwał piknik z atrakcjami dla całych rodzin, także dla najmłodszych fanów piłki nożnej. Zbierano też środki na rzecz leczenia Bruna Słowińskiego – chłopca cały czas możecie wspomagać TUTAJ.

Neptun kończy sezon na 10 miejscu w tabeli IV Ligi z dorobkiem 53 punktów (15 wygranych, 8 remisów, 11 porażek) i bilansem bramkowym 53-41. Naszych piłkarzy na boisku ponownie zobaczymy w sierpniu.

W materiale wideo znajdziecie wypowiedzi trenera Arkadiusza Bilskiego oraz odchodzącego z klubu po wielu latach Adriana Maciejewskiego.

Neptun Końskie – Korona II Kielce 1:1 (1:1)
Neptun: Herda, Ruzik, Maciejewski (Siudak), Wasik Igor, Gruszczyński, Smolarczyk, Kwiecień (Musielewicz), Pańtak, Markowicz, Wilk, Piotrowski.