REKLAMA

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do powiatu koneckiego [zdjęcia]

Betlejemskie Światło Pokoju za sprawcą harcerzy w piątek dotarło do powiatu koneckiego. To wieloletnia tradycja środowisk harcerskich i skautowskich. 

REKLAMA

Tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju liczy sobie ponad trzydzieści lat. Ta coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest pomyślana jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom – harcerzom z sąsiednich krajów. Następnie sztafeta trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

REKLAMA

W Polsce, akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają wspomniane Światło od skautów słowackich. Trafia potem do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich. Za ich pośrednictwem dociera do mieszkańców miast i wsi.

W piątek 18 grudnia, harcerze koneckiego hufca przekazali, na ręce starosty koneckiego – Grzegorza Pieca i członka zarządu – Jarosława Staciwy, Betlejemskie Światło Pokoju dla całej społeczności Powiatu Koneckiego, składając najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Zdjęcia i tekst: Starostwo Powiatowe w Końskich 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *