REKLAMA

Bezpartyjni Samorządowcy powalczą o powiat konecki. Po raz pierwszy!

W wyborach do Rady Powiatu Koneckiego wystartuje aż osiem komitetów wyborczych. O siedmiu z nich wiemy już więcej lub mniej (komitety, które zgłosiły swój wyborczy akces opisujemy TUTAJ), ale jeden to wciąż kompletna zagadka. Próbujemy rozszyfrować kto lub co stoi za zarejestrowanym w poniedziałek Porozumieniem Samorządowym Bezpartyjni Samorządowcy. 

REKLAMA

REKLAMA

W dokumentach opublikowanych na stronie kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego można odszukać, że pełnomocnikami komitetu, który będzie walczył o władzę w powiecie koneckim są Stanisław Skuza oraz Karol Brożyna. Natomiast sam komitet swoją siedzibę ma w gminie… Nowa Słupia.

O ile Karol Brożyna to osoba raczej anonimowa to Stanisław Skuza ma już pewną samorządową przeszłość. W 2018 roku kandydował on do Sejmiku Województwa z komitetu ‚Bezpartyjni Samorządowcy’. Mandatu nie otrzymał, ale zdobył blisko tysiąc głosów. Natomiast w 2015 roku startował w wyborach do Sejmu RP z list ‚KUKIZ 15’.

Sam ruch ‚Bezpartyjnych Samorządowców’ zrodził się na Dolnym Śląsku, a za jego twórcę uważa się Rafała Dutkiewicza, który przez 16 lat z rzędu był Prezydentem Wrocława. Ruch rozrósł się do tego stopnia, że w kilku ostatnich wyborach wystawiał swoich kandydatów niemal w całej Polsce.

Kto więc może znaleźć się na listach Porozumienia Samorządowego Bezpartyjni Samorządowcy? Być może będą to osoby związane z KUKIZ 15′. Na jesieni mieliśmy dwóch kandydatów z powiatu koneckiego, którzy ubiegali się z ramienia tego ugrupowania o mandat radnego wojewódzkiego. Daniel Ołownia z gminy Końskie i Sławomir Dąbrowski z gminy Stąporków łącznie zdobyli ponad 1500 głosów. Jednak pewnych nazwis nie poznamy jeszcze przez niemal dwa tygodnie.  Komitety muszą listy zgłosić w biurze wyborczym do 22 maja do godziny 24:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *