REKLAMA

‚Bezpieczna droga do szkoły’ w Kazanowie z Koziołkiem Spoko [zdjęcia]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do przedszkolaków oraz uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w miejscowości Kazanów, aby przeprowadzić działania profilaktyczne na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

REKLAMA

Źródło: KPP w Końskich

Dzisiaj w godzinach porannych po raz kolejny policjanci z koneckiej komendy: podkom. Sylwia Sobczyńska, asp. Łukasz Morka oraz sierż. Marta Przygodzka, w pobliżu szkoły w miejscowości Kazanów udzielali dzieciom praktycznych porad jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły.

Ogromną atrakcją dla najmłodszych była maskotka świętokrzyskiej Policji – Koziołek „Spoko”. To właśnie z nim i obecnymi funkcjonariuszami uczniowie mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Następnie mundurowi odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas 4-8, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

REKLAMA

Policjanci poruszyli przede wszystkim tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze, między innymi jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych, przypomniano również, kiedy mamy obowiązek używać elementów odblaskowych oraz w jakie światła powinien być wyposażony rower. Oprócz pamiątkowego zdjęcia dzieciaki mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *