REKLAMA

‚Bezpieczna droga do szkoły’ w Pomykowie. Działania profilaktyczne koneckiej policji [zdjęcia]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zorganizowali działania profilaktyczne w rejonie szkoły w Pomykowie. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

REKLAMA

REKLAMA

Wczoraj w godzinach porannych w pobliżu szkoły w miejscowości Pomyków, policjanci z koneckiej komendy: podkom. Sylwia Sobczyńska, asp. Łukasz Morka oraz sierż. Marta Przygodzka udzielali dzieciom praktycznych porad jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły. Dużą atrakcją dla dzieci była maskotka świętokrzyskiej policji Koziołek „Spoko”. Uczniowie wraz z rodzicami, policjantami oraz Koziołkiem „Spoko” mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

Funkcjonariusze apelują do rodziców:

Nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawa o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni również pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza.

Działania policyjne „Bezpieczna droga do szkoły” są kierowane zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny. To ważne, aby dbać o bezpieczeństwo najmłodszych i na swoim przykładzie pokazywać, jak o nie dbać, ponieważ to właśnie rodzice, jako autorytet dziecka, są wzorcami do naśladowania i od nich zależy, jakie nawyki nabędzie ich pociecha.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *