REKLAMA

Bezpieczne Końskie. Jednostki otrzymały pakiety bezpieczeństwa [wideo, zdjęcia]

W sobotni poranek różnego rodzaju służby zdominowały Końskie. Tuż obok fontanny w Parku Miejskim odbył się event pod tytułem „Bezpieczne Końskie”. Na miejsce przybyli przedstawiciele przeróżnych służb z całego województwa: policji, straży pożarnej, sanepidu, służby ochrony kolei, straży granicznej, czy nadleśnictw. Funkcjonariusze, a także przedstawiciele koneckich szkół otrzymali od organizatorów specjalne pakiety bezpieczeństwa. 

REKLAMA

Akcja odbyła się w ramach szerszej inicjatywy pod hasłem „Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskiego Plus”, której koordynatorami są: powiat jędrzejowski oraz Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Event poprowadził wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński –„Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie to program zainicjowany w powiecie jędrzejowskim, ale realizowany również w innych powiatach województwa świętokrzyskiego i cieszący się zainteresowaniem. Jego głównym założeniem jest propagowanie bezpiecznego, ekologicznego, zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszego województwa” – mówił we wstępie wiceburmistrz Jasiński.

Na wydarzenie przybyli nie tylko przedstawiciele służb, ale i delegacje uczniowskie ze szkół prowadzonych przez gminę Końskie i przedszkoli. Wszyscy oni od organizatorów otrzymali tak zwane pakiety bezpieczeństwa. W ich skład wchodziły między innymi: płyny dezynfekcyjne, zestawy masek, czy kamizelki odblaskowe. Do parku przyszło też wielu mieszkańców wraz z dziećmi. Bardzo chętnie oglądały one wozy bojowe straży pożarnej, czy innych jednostek.

REKLAMA

Natomiast organizatorzy w osobach wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka, wicemarszałka województwa świętokrzyskiego Marka Bogusławskiego oraz burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego dużo uwagi poświęcili bezpieczeństwu – temu na co dzień, ale i w trakcie pandemii:

„Temat bezpieczeństwa w gminie Końskie realizowany w sposób instytucjonalny to prawie 15 lat minionych. To właśnie 15 lat temu wystąpiliśmy z programem Razem Bezpieczniej i takie zajęcia i spotkania bądź to na halach sportowych, czy przed UMiG miały miejsce. Dzisiaj jest sytuacja szczególna: po pierwsze ten program ma szerszy zakres terytorialny, a po drugie mamy inny poziom zagrożeń przed, którymi chcemy chronić. Mamy stan epidemii. Jest starym polskim porzekadłem, że gdy trwoga to do Boga, czyli gdy jest niebezpiecznie szukamy sposobu na potwierdzenie obecności tych, którzy służą pomocą innym. Dopiero wtedy kiedy jest tak niedobrze, że stan zagrożenia dociera do naszych domów to widzimy potrzebę aktywnej obecności ich w naszym życiu. Na ich działaniu opiera się nasz komfort i nasze poczucie bezpieczeństwa” – podkreślał wagę działalności służb burmistrz Obratański.

„Musieliśmy w związku z pandemią uzupełnić te działania o przeciwdziałanie COVIDowi, ale będziemy go kontynuowali. Jesteśmy dopiero na półmetku powiatów. Natomiast w ramach tego programu Bezpieczny Dom, Bezpieczna Szkoła, Bezpieczna Praca mamy teraz bezpieczne wakacje. Dlatego chcemy obdarować dzieci i młodzież elementami, które mogą im pomóc w bezpiecznym spędzeniu wakacji” – tłumaczył wiceminister Piotr Wawrzyk.

„Dzisiaj jeszcze mamy stan taki, że panuje wśród nas niestety koronawirus i w tym miejscu też musimy się umieć odpowiedzialnie zachowywać. Proszę Państwa te działania, które podejmujemy mają wymierny skutek. Nie wiem czy Państwo wiecie, ale woj. świętokrzyskie jest liderem w Polsce pod względem ilości badań wykonywany w kierunku koronawirusa […] Byliśmy i jesteśmy w stanie sprostać temu zadaniu by wyjść naprzeciw naszym obywatelom i skutecznie diagnozować w kierunku koronawirusa” – tłumaczył Marek Bogusławski, wicermarszałek województwa świetokrzyskiego.

W evencie udział wzięli też między innymi: starosta konecki Grzegorz Piec i starosta jędrzejowski Paweł Faryna. „Bezpieczne Końskie” zakończyły się przejazdem kolumny pojazdów różnych służb, która przemieszczała się przez centrum Końskich, a następnie dotarła do miejscowości: Modliszewice, Pomorzany, Bedlno, Bedlenko i Sierosławice. Tam pakiety bezpieczeństwa przekazano sołtysom.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *