REKLAMA

Bezpieczne święta na drogach naszego powiatu

Przez cały okres świąteczny na szlakach komunikacyjnych województwa świętokrzyskiego prowadzona była policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2016″. Nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników ruchu drogowego czuwało blisko 1800 świętokrzyskich funkcjonariuszy.

REKLAMA

zatrzymuje_logo

Działania rozpoczęły się już w piątek, a zakończyły wczoraj o 22:00. W tym czasie ponad 560 policjantów drogówki oraz blisko 1100 funkcjonariuszy innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. W trakcie minionego, świątecznego weekendu doszło do 10 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Niestety, w zdarzeniach drogowych życie straciły 3 osoby. W trakcie podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili 32 kierujących pojazdami, będących pod wpływem alkoholu. Policjanci odnotowali także 40 pieszych, którzy zapomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych.

REKLAMA

Natomiast na terenie powiatu koneckiego było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku, nikt nie został ranny. Funkcjonariusze odnotowali tylko 3 kolizje. Efektem jednej z nich było zabranie prawa jazdy sprawcy w związku z niebezpiecznym zachowaniem na drodze.

Oprócz tego policjanci podczas 4 dni akcji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2016” zabrali 2 prawa jazdy nietrzeźwym kierującym i również 2 uprawnienia tym, którzy przekroczyli prędkość. Warto dodać, że w pierwszy dzień świąt mundurowi prowadzili na terenie powiatu dodatkową akcję „Narkotyki i alkohol”. W związku z nią przebadano ponad 300 kierowców i żaden z nich nie był pod wpływem środków odurzających.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *