REKLAMA

Bezpieczniej na naszych drogach w 2015 roku

Świętokrzyscy policjanci wstępnie podsumowali bezpieczeństwo na drogach województwa świętokrzyskiego w roku 2015. Mundurowi odnotowali spadek zdarzeń drogowych.

REKLAMA

84-19894

Na terenie województwa świętokrzyskiego porównując rok 2015 do poprzedniego, można powiedzieć, że jest bezpieczniej. Wstępne dane wskazują, że w wypadkach do jakich doszło na drogach naszego województwa zginęło o 25 osób mniej, niż miało to miejsce w roku 2014. W zdarzeniach z udziałem pieszych śmierć poniosło o 9 osób mniej, zmniejszyła się też o 3 liczba ofiar w gronie motocyklistów. Świętokrzyscy policjanci zatrzymali ponad 3000 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W związku z kampanią ,,STOP agresji drogowej’’ policjanci drogą elektroniczną otrzymali 130 zgłoszeń w postaci zarejestrowanych niebezpiecznych poczynań kierujących na drogach, co odzwierciedla fakt, że kierujący reagują i informują policję o ,,piratach drogowych’’. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy blisko 1000 kierowcom.

REKLAMA

Najbardziej narażoną grupą uczestników ruchu drogowego jeżeli chodzi o wypadki ze skutkiem śmiertelnym są piesi! Stanowią oni 40 % ogółu ofiar wypadków w ruchu drogowym. Policjanci odnotowali ponad 3200 przypadków w których piesi zapomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Źródło: KWP w Kielcach

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *