REKLAMA

Bezpłatne mammografie w Fałkowie, Rudzie Malenieckiej, Radoszycach, Słupi Koneckiej i Gowarczowie. Zapisz się już dziś!

Do Fałkowa, Radoszyc i Gowarczowa niebawem zawitają mammobusy ze sprzętem diagnostycznym. Badanie będzie bezpłatne dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnego badania. Dla pozostałych badanie jest w cenie 80 złotych, a do rejestracji należy przygotować numer PESEL oraz numer telefonu. Zainteresowani mogą zapisać się już dziś.

REKLAMA

Mammobus zawita do Fałkowa w środę 15 stycznia i będzie badał zapisane kobiety pod tamtejszym Urzędem Gminy. 16 stycznia mammobus pojawi się pod ośrodkiem zdrowia W Słupi Koneckiej. W piątek 17 stycznia pojawi się pod Urzędem Gminy w Rudzie Malenieckiej. W Gowarczowie badanie przeprowadzane będzie w czwartek 23 stycznia pod Ośrodkiem Zdrowia, natomiast w Radoszycach zabiegi odbywać będą się w piątek 24 stycznia pod Urzędem Gminy.

REKLAMA

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich, uważana za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi. Wykorzystywana jest głównie jako badanie profilaktyczne w grupie kobiet 50-69 lat.

Zapisać się na badanie można pod numerem: 42 254 64 10 lub 517 544 004, a także online – TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *