REKLAMA

Bezrobocie w dół w powiecie koneckim

Stopa bezrobocia w 2021 roku w powiecie koneckim spadała z miesiąca na miesiąc. Na koniec października wyniosła ona rekordowe 9,9%. Średnia krajowa to 5,5%. Mowa oczywiście o bezrobociu rejestrowanym. 

REKLAMA

Najnowsze dane statyczne dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego wskazują, że w powiecie koneckim odnotowano najniższy wskaźnik od wielu lat. Stopa bezrobocia rejestrowanego w naszym regionie na dzień 31.10.2021r. kształtuje się na poziome 9.9.%. W porównaniu z analogicznym okresem 202 roku stopa bezrobocia w naszym powiecie zmniejszyła się o 2,5 %.

REKLAMA

Październik był dziesiątym miesiącem w tym roku, w którym odnotowany został spadek poziomu bezrobocia miesiąc do miesiąca (I – 13,1%, II- 12,9%, III – 12,6%, IV – 12,2%, V- 11,8%, VI – 11,4%, VII – 11,0%, VIII – 10,8%, IX – 10,5%, X – 9,9%).

Stopa bezrobocia na poziomie 9,9% to jednak na tle kraju wynik wciąż niezbyt dobry. W październiku stopa bezrobocia w całej Polsce wyniosła 5,5%.

REKLAMA


3 thoughts on “Bezrobocie w dół w powiecie koneckim

  1. Darek ze Stąporkowa pisze:

    Spada bezrobocie, ponieważ ludzie wyjeżdżają z tej enklawy beznadziei. Sam ostatnio pisałem do urzędu pracy w Końskich, by gdziekolwiek się załapać jako fizjoterapeuta, to dostałem wiadomość, że mam za duże kompetencje (wykonywałem głównie słabo płatną pracę na zlecenie na terenie Kielc- codziennie dojeżdżałem), a projekt jest dla absolwentów. Brak doświadczenia -źle, Jest doświadczenie – źle. CYRK ! Nie dziwię się, że jeszcze więcej ludzi wyjeżdża z tego syfu za granicę. Zostaną tylko urzędnicy i staruszki…..

  2. Kielczanin pisze:

    Zgadzam się z kolegą Darkiem ze Stąporkowa w 100%. Bezrobocie w powiecie koneckim spada, bo młodzi mieszkańcy Końskich wyjeżdżają za pracą do Warszawy, Łodzi czy Niemiec. Niestety miasto Końskie jest słabo skomunikowane drogowo i kolejowo z innymi regionami Polski. Dopiero budowa trasy ekspresowej S74 przyczyni się do tego, że mieszkańcy powiatu koneckiego będą chcieli zostać z rodzinami w Końskich, Radoszycach i dojeżdżać samochodem do pracy w większych miastach. Smutne jest, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku burmistrz miasta oraz starosta konecki nie potrafili przyciągnąć nowych inwestorów zagranicznych, którzy mogli zbudować np. nową fabrykę motoryzacyjną, wysokich technologii, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy Końskich nie są atrakcyjne finansowo, żeby zachęcić młode osoby do przeprowadzki z innych powiatów województwa świętokrzyskiego i łódzkiego 🙁 Dlatego np. w Warszawie bez problemu można spotkać na ulicy zaparkowane samochody z rejestracją TKN oraz młodych mieszkańców powiatu koneckiego 🙂 Według prowadzonych statystyk w ciągu 10 lat, od 2010 do 2020 roku, z powiatu koneckiego ubyło ok. 1000 mieszkańców i nie przybywa nowych mieszkańców. Starosta konecki organizuje dla mieszkańców rajdy o wydźwięku patriotycznym, natomiast burmistrz miasta K. Obratański chwali się tylko pozyskaniem pieniędzy zewnętrznych na remonty ulic, zabytkowych budynków, parku miejskiego, rynku głównego. Powtórzę słowa kolegi Darka ze Stąporkowa: „za kilkanaście lat w mieście Końskie zostaną tylko urzędnicy i emeryci!”

  3. Patyk pisze:

    Jako komentarz.
    jadąc drogą „42” od strony Skarżyska do Końskich na wjeździe do Stąporkowa ktoś napisał spreyem (nie jestem zwolenikiem takich wyczynów, ale ten według oddaje istotę rzeczy) na zielonej tablicy STĄPORKÓW – witamy w dupie świata.
    I to jest całe podsumowanie zarówno Stąporkowa jak i większego „brata” – Końskich

Dodaj komentarz