REKLAMA

Bezrobocie w powiecie z roku na rok spada!

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich na koniec stycznia 2020 roku jest niższa niż przed dwunastoma miesiącami. W 2019 roku liczba ta stale malała aż do października. Od końca grudnia poprzedniego roku do końca tegorocznego stycznia nastąpił jednak duży przyrost osób bezrobotnych. 

REKLAMA

W styczniu ubiegłego roku zarejestrowanych w PUP w Końskich było 3661 osób, natomiast tegoroczny styczeń to 3552 osoby. Jednak w październiku 2019 roku były to tylko 3053 osoby!

REKLAMA

Przypominamy, że w 2018 roku liczba bezrobotnych osób na koniec stycznia wynosiła 3741, a rok wcześniej były to aż 4564 osoby! Liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne w urzędzie pracy maleje więc z roku na rok, a wzrost bezrobocia od grudnia do stycznia zauważalny jest co roku. Każdego roku też najmniejsza ilość osób bezrobotnych przypada na październik oraz listopad.

Większą część bezrobotnych stanowią kobiety. W styczniu tego roku bezrobotnych kobiet było 1967, natomiast mężczyzn 1585. Najwięcej osób bezrobotnych mieszka na wsi – 2460 osób.

Nie inaczej wygląda sytuacja ludzi przed 30. oraz po 50. roku życia, dla których październik i listopad również był najlepszym okresem pod względem pracy. O ile tych pierwszych nadal jest mniej w stosunku do stycznia ubiegłego roku, to liczba osób starszych jest niemal identyczna co na początku roku poprzedniego.

Porównując poprzednie lata ilość osób bezrobotnych w powiecie maleje z roku na rok, a najkorzystniejszy okres na koneckim rynku pracy przypada na październik oraz listopad.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *