REKLAMA

Biało-czerwona gmina Końskie na Dzień Flagi! [wideo, zdjęcia]

W piątek włodarze i urzędnicy z magistratu w Końskich spotkali się, by uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na placu przed pałacem Małachowskich pojawił się niezwykły, biało-czerwony zarys gminy.

REKLAMA

Wszyscy przybyli na miejsce akcji otrzymali małe flagi Polski, aby wetknąć je kontury wyznaczające granice gminy, które zostały namalowane na placu obok fontanny parkowej w Końskich. Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim symbolicznie wciągnęli biało-czerwoną flagę na maszt przed budynkiem urzędu.

„Jesteśmy w przededniu Dnia Flagi. Ponieważ w tym roku on wypada w dzień wolny od pracy, postanowiliśmy nieco wyprzedzić święto. Dzisiaj pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Końskie wyszli z biało-czerwonymi flagami pod dumnie powiewającą na maszcie flagą biało-czerwoną, by z jednej strony dać wyraz swojemu przywiązaniu do narodowych barw. Z drugiej strony z takim happeningiem myślę, że ten Dzień Flagi i zbliżające się święta majowe uczcić” – opowiedział nam o akcji burmistrz Obratański.

REKLAMA

Foto: Dariusz Kowalczyk

Dla gminy ważne jest krzewienie patriotyzmu i pamięć o historii naszego kraju, a także regionu. Przypomnijmy, że już jutro odbędą się skromne uroczystości upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Relacja z tego wydarzenia pojawi się w naszym portalu. Od 11.45 będziemy te uroczystości transmitować na żywo. Zapraszamy do oglądania.

Zdjęcia [Piotr Malinowski, Dariusz Kowalczyk]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *