REKLAMA

Biblioteka z nowymi książkami i… pufami. To dzięki mieszkańcom! [wideo, zdjęcia]

Biblioteka Publiczna im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich już po raz drugi wygrała w konkursie Kinder „Przerwa na wspólne czytanie”. To dzięki głosom czytelników nasza placówka wzbogaciła się o nowe książki oraz pufy. Wyposażenie dotarło już do Końskich! 

REKLAMA

„Akcja polegała na tym by biblioteki, które się zgłoszą do konkursu aktywizowały czytelników i prosiły o oddawanie głosów na te placówki. Biblioteka Publiczna w Końskich startowała po raz drugi. W poprzedniej edycji zdobyliśmy 19 miejsce na 20 nagrodzonych. Uzyskaliśmy 5 tysięcy złotych na zakup nowych książek i pufy do zorganizowania kącika czytelniczego. W edycji tegorocznej było podobnie, ale nagrodzonych zostało 50 bibliotek zestawem książek o wartości 5 tysięcy złotych. W tym przypadku nasza biblioteka również szczęśliwie znalazła się w gronie laureatów. W poprzedniej edycji byliśmy na 19 miejscu z łącznym wynikiem 46 tysięcy głosów, a w tym roku na 18 miejscu z wynikiem prawie 28 tysięcy głosów. To wynik bardzo dobry i myślę, że osiągnęliśmy go dzięki współpracy z czytelnikami, których codziennie aktywizowaliśmy do głosowania. Mamy więc nowy zestaw książek i możemy się pochwalić jeszcze ładniejszym pufami do kącika czytelniczego” – opowiada nam Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

REKLAMA

Dzięki „Przerwie na wspólne czytanie” nasza biblioteka przeżyła jeszcze jedną, bardzo medialną, przygodę –„Trafiliśmy do programu Pytanie na Śniadanie, gdzie biblioteka konecka przedstawiała zasady organizacji tego konkursu. Występowaliśmy jako przedstawiciele bibliotek, które brały udział w poprzedniej edycji, zachęcaliśmy do wzięcia udziału w tej edycji” – tłumaczy dyrektor Kowalczyk.

Z województwa świętokrzyskiego tylko nasza biblioteka oraz jednostka z Suchedniowa znalazły się w gronie laureatów. Zestaw nowych książek za 5 tysięcy złotych oraz wygodne pufy trafiły już do lokali znajdujących się w Parku Miejskim w Końskich i każdy mieszkaniec może z nich korzystać. Przedstawiciele koneckiej placówki zapowiadają, że z przyjemnością wezmą udział w kolejnych edycjach konkursu „Przerwa na wspólne czytanie”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *