REKLAMA

Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy

„100 [sto] prac z życia foto / grafika” to tytuł wystawy, której wernisaż będzie miał miejsce już w najbliższy czwartek o godzinie 16:00 w Bibliotece Publicznej w Końskich. Autorem wystawy jest artysta Piotr Wypych. 

REKLAMA

Piotr Wypych – ur. 5 września 1969 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwent Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. W 1990 r. przyjęty do krakowskiej ASP na Wydział Grafiki. W 1995 r. obronił dyplom w Pracowni Projektowania Książki. W styczniu 2013 r. obronił pracę doktorską pt.: „Dziedzictwo historyczne małej architektury sakralnej (XVIII-XX w) na terenie Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych”. W 1995 r. podjął pracę w Zespole Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy, gdzie jest dyrektorem od 2008 r.
W pracy łączy wyuczone zawody i zainteresowania – zajmuje się ochroną krajobrazu i dziedzictwa kulturowego, projektami wydawnictw, antropologią kulturową, promocją i wystawiennictwem oraz dokumentacją fotograficzną. Interesuje się historią, historią sztuki, architektury oraz sztuki ludowej. Efektem powyższych zainteresowań są ponad dwudziestoletnie badania terenowe poświęcone małej architekturze sakralnej w Środkowej Polsce, badania nad pozostałościami materialnymi po mniejszościach narodowych II RP oraz miejscami pamięci narodów. Zajmuje się fotografią, rysunkiem i precyzyjnym ilustratorstwem. Jest autorem kilkudziesięciu opracowań książkowo-albumowych. Począwszy od 1995 roku miał wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą. Jest autorem kilkadziesiąt artykułów popularnonaukowych dotyczących historii regionu łódzkiego, artykułów naukowych o sztuce sakralnej, małej architekturze oraz ochronie przyrody i krajobrazu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski oraz członkiem Stowarzyszenia Historyków Fotografii.

REKLAMA

Wernisaż wystawy – Biblioteka Publiczna w Końskich (Park Miejski), czwartek 11 kwietnia, godzina 16:00. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *