REKLAMA

Bieg Niekłański i Niekłaniada mimo deszczu z dużym zainteresowaniem [Fotorelacja]

W sobotę już trzeci raz w Niekłaniu w gminie Stąporków odbył się Bieg Niekłański, a to sportowe wydarzenie było częścią Niekłaniady i towarzyszył mu rodzinny piknik. 

REKLAMA

Relacja wideo u nas już wkrótce. 

REKLAMA

„Niekłaniada to przedsięwzięcie, które powstało trzy lata temu. Zrodziło się w Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Jedna z uczennic robiła projekt i tak rozpoczęliśmy. W drugim roku przeszło już to na działalność społeczną, działalność mieszkańców i nie nazywało się jeszcze wtedy Niekłaniadą. Teraz od tego roku nazywamy to Niekłaniadą i jest to Bieg Niekłański na 5 i 10 kilometrów, Bieg Bambini i piknik integracyjny” – opowiada nam Agnieszka Woźniak, organizatorka wydarzenia.

Agnieszka oraz Łukasz Woźniakowie, a także Szkoła Języków Obcych Smart to główni organizatorzy imprezy. Współorganizatorami byli: Stara Piekarnia w Niekłaniu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Biegową rywalizację rozegrano na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Na 5 km w kategorii Open kobiet zwyciężyła Agnieszka Miernik ze Stąporkowa, w Open mężczyzn Piotr Deperas ze Starego Kazanowa, w kategorii młodzieżowej 10-14 lat zwyciężył Igor Kasprowicz ze Skarżyska-Kamiennej, a młodzieżowej 15-18 lat Szymon Szymański także ze Skarżyska-Kamiennej. Z kolei na 10 km w kategorii Open mężczyzn wygrał Kamil Czarnecki ze Skarżyska-Kamiennej, a w Open kobiet Monika Izbińska również z tego miasta. W Biegu Bambini dla najmłodszych, przed którym odbyła się rozgrzewka prowadzona przez Fabrykę Zabawy, wszyscy byli zwycięzcami i każdy z jego uczestników otrzymał specjalny zestaw prezentów. Rekreacyjnie odbył się także marsz z kijkami Nordic Walking. W sumie w biegach wzięły udział 73 osoby, a w Biegu Bambini 18 maluchów. Puchary najlepszym wręczali: organizator Łukasz Woźniak, radny powiatowy Marian Domagała oraz burmistrz gminy Stąporków Dorota Łukomska. Ta ostatnia objęła imprezę także swoim honorowym patronatem.

Piotr Deperas ze Starego Kazanowa wygrał bieg na 5 kilometrów w kategorii Open.

Po biegach w Niekłaniu odbył się piknik integracyjny. –„Dla przybyłych mieszkańców i wszystkich, którzy z nami są jest 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, jest Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 2026, jest zjeżdżalnia, dmuchany zamek. Firma Astra ufundowała i nagrody i stoisko, na którym można robić wypieki z modeliny cukierniczej. Mamy strefę cateringowej do której nasi lokalni działacze ufundowali to jedzonko. Mamy miejscowych artystów, którzy także z nami są i będą tutaj grać. […] Dziękuję Starej Piekarni, MGOKiS w Stąporkowie, miejscowym gospodyniom, wszystkim, którz się zaangażowali i mi pomogli.” – mówi nam Agnieszka Woźniak.

Organizatorzy Biegu Niekłańskiego już dzisiaj zapowiadają, że za rok, w ostatni weekend sierpnia odbędzie się już czwarta edycja tego wydarzenia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *