REKLAMA

Bieg Nieustraszonych – Pokonać własne słabości [wideo, zdjęcia]

Już w niedzielę, 29 września odbędzie się pierwszy w powiecie koneckim bieg dla nieustraszonych „Fearless Run” w którym weźmie udział prawie 200 osób.

REKLAMA

„Jeśli dobrze pamiętam to nie tylko są nasi okoliczni mieszkańcy ale są i ludzie z Zabrza, z Katowic, z Łodzi, z Warszawy, na dzień dzisiejszy mamy 175 osób zapisanych” – mówi Beata Janiszewska – wiceprezes stowarzyszenia ImperActive . Wiemy, że np. z Klubu Balans Końskie na to wydarzenie wybiera się ponad 30 osób.

REKLAMA

Jak mówią organizatorzy jest to duże wydarzenie i chcieliby aby odbywało się cyklicznie. – „Bieg jest ogólnie dla każdego. Bieg jest podzielony na osoby indywidualne, na grupy. Zapisały się i stowarzyszenia i osoby indywidualne i rodziny także i osoby starsze, młodzież, każdy, każdy kto po prostu… nawet kto nie biega bo ma możliwość tutaj się sprawdzenia” – zachęca Barbara Ciszek – założyciel Fit Radoszyce.

„Fearless Run” jest to coś więcej niż tylko bieg z przeszkodami. Jest to sprawdzenie swoich możliwości, to wspólne pokonywanie barier oraz dobra zabawa.

Fearless Run 2019 – trasa

„Bieg przede wszystkim ma promować fakt, że ludzie potrafią sobie pomagać, bo przeszkody mamy nie omijać tylko wspierać się wzajemnie i pomagać sobie w pokonaniu takiej przeszkody. Ten bieg jest po to żeby się sprawdzić i nawet jeśli się nie znamy to możemy sobie pomóc” opowiada pani Barbara.

Bieg wyszedł z inicjatywy Fit Radoszyce. Po rozmowie wstępnej z ImperActive szybko przystąpiono do działań. Przygotowania 5 km trasy są już na ostatniej prostej. Organizatorzy wykorzystują naturalne ukształtowanie terenu do budowy przeszkód. Wszystko powstaje z poszanowaniem tutejszej fauny i flory, po konsultacji z Nadleśnictwem Ruda Maleniecka – które jest patronem biegu.

„Najpierw sprawdziliśmy teren a potem dopasowaliśmy do niego przeszkody. Wykorzystaliśmy wszystkie warunki lasu, nie chcieliśmy go uszkodzić. Wszystkie przeszkody są tak wykonane ażeby nie zrobić tutaj żadnej krzywdy” – opowiadają organizatorzy biegu.

 Twórcy kładą również mocny nacisk na bezpieczeństwo biegaczy. Zapewniają, że trasy będą dobrze oznakowane a sędziowie mierzący czas będą przeszkoleni w ratownictwie medycznym. W organizacji przedsięwzięcia, oprócz sponsorów pomagają jednostki administracyjne.

„Uzyskaliśmy sponsorów, nie chcę nikogo pominąć więc nie wymienię ale na pewno jest ich dużo. Bardzo dużo osób się zgłosiło, chętnych, którzy widzą w tym przyszłości jakąś i chcą nas jakość wesprzeć. Chciałam serdecznie podziękować partnerowi strategicznemu „Aktywny Ćmińsk” za pomoc, za to że są z nami, że nas też wspierają” – zaznacza Beata, przedstawiciel ImperActive. 

„Podziękować także chcemy głównym patronatom – Nadleśnictwu Ruda Maleniecka, Starostwie Powiatowemu w Końskich, który też aktywnie nas wspiera i pomaga nam, a także Urzędowi Gminy Smyków” – dodaje Barbara Ciszek.

Start i meta biegu znajduje się przed Świetlicą Wiejską w Kozowie, gdzie po ciężkich zmaganiach będzie można zregenerować siły posilając się pysznościami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kozowa, Przyłogów, Smykowa i Królewca.

Na terenie świetlicy będą również zapewnione atrakcje dla najmłodszych.

Oczywiście, skorzystamy z zaproszenia Prezesa ImperActive Rafała Pałgana i zdamy dla Państwa relację z zawodów.

Fot: ImperActive

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *