REKLAMA

Biegacze i piechurzy walczą na trasie XIII Cross Maratonu [galeria zdjęć]

Punktualnie o 9.00 w sobotę w Sielpi ruszył już XIII Cross Maraton pod tytułem „Przez Piekło do Nieba”. Na starcie zobaczyliśmy ponad 200 uczestników. 

REKLAMA

Relacja wideo wkrótce. 

REKLAMA

Uczestników maratonu przywitał Wojciech Pasek – prezes PTTK Końskie organizacji, która jest głównym organizatorem zawodów. –„Cieszę się, że tak wiele osób chce zmierzyć się z tymi ponad 42 kilometrami w maratonie, ale i cieszę się, że wielu z Was zdecydowała się na pokonanie półmaratonu.” – mówił prezes Pasek.

Na dystansie klasycznego maratonu trasa wynosi 42 km 195 m (pętla długości 14 km pokonywana trzykrotnie plus 195 m dobiegu). Limit czasu na jej pokonanie to 7 godzin. Trasa w półmaratonie wynosi 21,1 km (jedna pętla). Należy ją zakończyć w ciągu 6 godzin. Można ją pokonywać biegiem, marszem lub po prostu spacerem. Większość z uczestników zdecydowało się maraton. Na jego staracie stanęło dokładnie 125 osób, kolejnych 80 uczestników spróbowało swoich sił w maratonie. Uczestnicy przyjechali do nas z różnych miejscowości w całym kraju: Katowic, Radomie, Radomska, Leżajska, Gliwic, Zwolenia, Kielc, czy Ćmińska.

Jak nazwa wskazuje jest to cross maraton, a więc trasa wiodła przez koneckie lasy wokół Sielpi, Nieba oraz Piekła. Po godzinie 16 w ośrodku Łucznik odbędzie się dekoracja. Dla najlepszych przewidziano puchary. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie oryginalny medal i pamiątkowy dyplom. W ramach Cross Maratonu rozgrywane są również Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim. Imprezę swoimi patronatami objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *