REKLAMA

Relacja wideo: Biegun Ciepła 2017 – 50 lecie praw miejskich Stąporkowa! [wideo, zdjęcia]

Było muzycznie i historycznie. Za nami Biegun Ciepła 2017 – impreza w tym roku wyjątkowa, ponieważ była swoistymi urodzinami Stąporkowa.

REKLAMA

Dokładnie 50 lat temu miejscowość Stąporków stała się miastem. W niedzielę ten dzień w wyjątkowy sposób upamiętniono. Podczas Bieguna Ciepła – corocznego święta gminy wielokrotnie odnoszono się do tamtego wydarzenia. Zdaniem obecnej burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej to miejsce swój rozwkit przeżywa właśnie w tej chwili, a w najbliższych latach będzie się zmieniało na jeszcze lepsze .-„Cieszę się, że z tak liczną grupą mogę świętować 50-lecie nadania praw miejskich naszemu pięknemu miastu Stąporków. Te najpiękniejsze zmiany są dopiero przed nami. Dziękuję wszystkim którzy tworzyli i tworzą dobrą historię gminy Stąporków, ale te największe i najciekawsze inwestycje dopiero przed nami. Budżet gminy przez 50 lat nie był tak dobry jak w tym roku. Mamy 67 milionów na koncie, a inwestycje od trzech lat wykonujemy bez zadłużania gminy z własnych środków i ze środków pozabudżetowych.” – tłumaczyła nam burmistrz Łukomska.

Natomiast na kolejne lata pani burmistrz dla wszystkich związanych ze Stąporkowem ma wyjątkowe życzenia. -„Dobrego zdrowia na co dzień, łask Bożych na każdy dzień i rozwoju na miarę naszych marzeń” – życzyła za naszym pośrednictwem pani burmistrz. Do tych życzeń dla wszystkich stąporkowian przyłącza się także nasza redakcja! Przeszłość Stąporkowa wspominana była także na wystawie zdjęć, którą ustawiono wokół Domu Kultury i którą można było podziwiać przez cały dzień. Oprócz niej przed budynkiem zobaczyć można było także wystawę prac artystycznych z ostatniego pleneru malarskiego i artystycznego WSTĄPart.

REKLAMA

Tłumy przybyły na koncert zespołu Mig!

Przez cały czas trwania Bieguna Ciepła wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Całość kwoty zostanie przekazana na organizację letniego wypoczynku dla chorych dzieci. Wsparcie dla tej akcji okazali między innymi „Świętokrzyscy Motórzyści”, którzy prezentowali swoje maszyny. Chętni za symboliczny datek mogli się też przewieźc maszynami OFF Roadowymi. Natomiast na scenie działy się rzeczy niezwykle ciekawe. Najpierw zachwycała grupa Abba Comeback, która zaprezentowała największe przeboje słynnego szwedzkiego bandu. Prezentowali się twórcy z gminy Stąporków – między innymi Smarkowianki i Mokrzaneczki. Pięknie zaśpewał między innymi „Oczy zielone” młodziutki wokalista Wojtek Misiowiec. Jednak prawdziwe tłumy czekały na jeden koncert – o godzinie 18.00 popis dał disco-polowy zespół Mig. Usłyszeliśmy więc słynne przeboje „Miód Malina” i „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”.

W międzyczasie hodowcy ze Stąporkowa w górę wypuścili ponad trzysta gołębi. A na scenie pojawił się wokalista z tego miasta. Swój jubileuszowy koncert rozpoczął Marek Werens . –„Muszę powiedzieć, że to było dosyć wesołe czterdzieści lat. Czterdzieści lat temu napisałem swoją pierwszą piosenkę, a w tym roku hucznie obchodziłem jubileusz. Przed moją publicznością gra się łatwiej – dużo przyjaciół, dużo znajomych. Dzisiaj gram swój autorski repertuar, będzie mocno gitarowo z młodymi ludźmi tu wystąpię: na gitarze Marcin Wróbel i Kuba Pietrzak, trzech Werensów: Sebastian Werens, Zbyszek Werens i Marek Werens. Wspomagać nas będzie Kinga Bukowiecka-Kot” – opowiedział nam wokalista, między innymi słynnej niegdyś grupy Panaceum.

Po koncercie odbyła się jeszcze zabawa przy muzyce mechanicznej.

Zdjęcia (pod galerią znajdziecie skrót materiału wideo):

Skrót wideo:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *