REKLAMA

Biegun Ciepła z Future Folk rozgrzał stąporkowian! [fotorelacja]

Gwiazda wieczoru Future Folk przyciągnęła mnóstwo osób do Amfiteatru w Stąporkowie. Zespół ze znanym wokalistą Stanisławem Karpielem-Bułecką zagrał na finał święta gminy Stąporków. Wcześniej także działo się tam wiele. I jak zwykle w Stąporkowie wydarzenie miało charakter charytatywny. 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
Uroczystości oficjalnie otworzyła burmistrz Dorota Łukomska wraz ze specjalnymi gośćmi: członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariuszem Goskiem oraz starostą koneckim Grzegorzem Piecem. Otwarcie festynu było również okazją do uroczystego wręczenia Ogólnopolskich Kart Seniora.

REKLAMA

Dziękowano także wspaniałym wolontariuszom z tereny gminy – wśród nich pracowała także radna powiatowa Lilla Brożyna. I tym razem zbierali oni środki na różnych stoiskach, między innymi poprzez malowanie dziecięcych buziek i sprzedaż ciast, a pozyskane fundusze zostaną przekazane na rzecz osób niepełnosprawnych ze Stąporkowa i okolic.

Na placu przy MGOKiS, ale i przy amfiteatrze działo się wiele – nie zabrakło strefy zabaw dla dzieci, dmuchanych zamków, kącika gastronomicznego. Oblegane było wesołe miasteczko, które rozstawiono na krańcu festynowego placu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa dzieł stworzonych podczas III Pleneru Artystycznego „wSTĄP-art”, który miał miejsce kilka tygodni temu w Czarnieckiej Górze.

Z kolei na scenie początkowo brylowali lokalni artyści – między innymi Natalia Boruń, Dawid Moczarski, Sebstian Moczarski, zespoły ludowe Mokrzaneczki i Stom Folk System i Smarkowianki. O 19:00 rozkręcać publikę zaczęli muzycy z bandu „Tacy Sami” grający covery grupy „Lady Pank”, a o 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli Future Folk.

Znakomity, energetyczny koncert wysłuchała licznie przybyła publika. Folkowe nuty połączone z nowoczesnym brzmieniem zakończyły tegoroczne Dni Stąporkowa. To był udany „Biegun Ciepła” i doskonałe uczczenie 52 rocznicy uzyskania przez Stąporków praw miejskich.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

Zdjęcia (Gmina Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *