Bimber lepszy od Żurku w KLF [zdjęcia]

W trzeciej kolejce organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY Koneckiej Ligi Futbolu dotychczasowy lider, Jako Na Żurek, uległ wysoko Bimber Brothers (na usprawiedliwienie dodać należy, że przegrani mieli tego dnia problemy kadrowe). Nowym liderem został rewelacyjny w tym sezonie TKN Bands, który rozgromił Auto Komis Daniel Zych (trzecia porażka tej drużyny!). Efektowną wiktorię zaliczyli też Czarodzieje, pokonując Dębowe Team. Wyrównany był za to mecz Amatorów z Las Vegas. Wygrali ci pierwsi, triumf zapewniając to sobie w ostatnich minutach.

Amatorzy – Las Vegas 6 : 5 (2 : 2)

Bramki: Amatorzy – Grzegorczyk 2, Owczarek, Nowakowski, Majewski, Grot; Las Vegas – Grosze 2, Łaput, Banak, samobójcza

Grający bez kilku podstawowych zawodników przez większą część meczu prezentował się naprawdę solidnie. Po wyrównanej pierwszej połowie, goście na początku drugiej, dzięki umiejętnym wyprowadzaniu kontr, objęli trzybramkowe prowadzenie (5 : 2). Końcówka jednak należała do zdeterminowanych Amatorów, a decydującego gola strzelił Mateusz Grzegorczyk.

Bimber Brothers – Jajko Na Żurek 9 : 1 (2 : 1)

Bramki: Soboń 3, Dymek 2, Maślak 2, Cieślicki, Janowski; Jajko – Milcarz

Grający o jednego mniej gracze Jajka Na Żurek długi czas usiłowali, z powodzeniem, dotrzymać kroku rywalowi, ale kwestią czasu było, gdy zabraknie im sił. To nastąpiło
w drugiej połowie. Największy udział w efektownej wiktorii miał Maciej Dymek. Dobre wrażenie pozostawili też po sobie Nicolas Basiak i Michał Soboń.

Czarodzieje – Dębowe Team 10 : 1 (3 : 0)

Bramki: Czarodzieje – Rusiecki 4, Pera 3, Kabała, M. Popielski, samobójcza; Dębowe – Sroka

To nie goście byli tak słabi (nic z tych rzeczy), ale Czarodzieje tak dobrzy. Szczególnie z dobrej strony zaprezentowali się: Michał Popielski (5 asyst i bramka), Marcin Rusiecki (4 gole) i bramkarz Marcin Sieroń, który wprowadzał olbrzymi spokój w poczynania defensorów.

TKN Bands – Auto Komis Daniel Zych 5 : 0 (0 : 0)

Bramki: TKN – R. Bednarz 2, Pytlos, Potocki, Baczewski

Pierwsza, bardzo dobra w wykonaniu obu drużyn połowa, był pojedynkiem świetnych bramkarzy. Robinsonady Kuby Natkańskiego (TKN) i Mateusza Serka (Auto Komis) śmiało mogą pretendować do miana interwencji sezonu. W drugiej połowie wreszcie zaczęły padać gole. Strzelali jej tylko gospodarze, którzy skuteczność połączyli ze świetną, bardzo uważną, pełną poświęcenia grą w obronie.