REKLAMA

Boisko przy szkole w Czermnie będzie bezpieczniejsze [wideo, zdjęcia]

W ostatnim czasie ruszyły prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z boiska przy Szkole Podstawowej w Czermnie. Betonowa nawierzchnia zostanie zastąpiona poliuretanową.

REKLAMA

„Boisko betonowe nie spełniało warunków bezpieczeństwa. Nawierzchnia była twarda, zniszczona, uczniowie nie mogli w sposób optymalny z niego korzystać. Zapadła więc decyzja, aby zmienić nawierzchnię na bezpieczniejszą, poliuretanową, aby wszyscy użytkownicy mogli bezpiecznie korzystać z obiektu” – mówił nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Remont zarówno omawianego boiska w Czermnie, jak i podobnego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Fałkowie w ramach jednego przetargu opiewającego na niemal 215 tysięcy złotych wykonuje firma TREES-SPORT. 70% kosztów pokryje dofinansowanie ze środków unijnych. Po zakończeniu prac ten sam wykonawca przebuduje również parkiet w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Czermnie.

REKLAMA

Wraz z nowym rokiem szkolnym z odnowionego obiektu będą mogli korzystać zarówno uczniowie placówki, jak i lokalna społeczność – boisko będzie ogólnodostępne.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *