REKLAMA

Boisko w Gowarczowie jest już zielone! [wideo]

Zgodnie z zapowiedzią wójta gminy Gowarczów Stanisława Pacochy przebudowa gminnego boiska do piłki nożnej zakończyła się jeszcze przed festynem św. Rocha. Trzeba przyznać, że wójt słowa dotrzymał.

REKLAMA

Już na święcie gminy mogliśmy obserwować boisko z prawdziwego zdarzenia. To właśnie wtedy wykonane zostały przez nas zdjęcia obiektu sportowego, który służyć będzie nie tylko piłkarzom Tęczy Gowarczów, ale też uczniom i całej lokalnej społeczności.

REKLAMA

Obecnie i przez całą jesień trawa będzie pielęgnowana, a zawodnicy Tęczy pierwsze mecze rozegrają tutaj już na wiosnę – „Wykonawca mi mówił, że za siedem dni, od momentu siania trawy, będzie zielona, ja też się mocno zastanawiałem, czy on mówi prawdę, ale widzicie państwo – na dzień dzisiejszy trawa jest zieleniutka. Jutro będzie prawdopodobnie koszona, już będą pierwsze pielęgnacje, bo tego wymaga procedura taka, żeby utrzymać to boisko w odpowiednim stanie” – opowiadał wójt Pacocha.

Inwestycja opiewała na niecałe 700 tysięcy złotych, czyli najniższą przygotowaną przy wycenie propozycję. Gmina stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 50 %. Decyzja ma zostać przekazana na przełomie sierpnia i września.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *