REKLAMA

Boisko w Rudzie Malenieckiej teraz ma nowe otoczenie! [wideo, zdjęcia]

W lipcu 2018 roku w Rudzie Malenieckiej, tuż za remizą OSP otworzono piękne boisko wielofunkcyjne. Od tamtej pory jest ono nieustannie oblegane. Teraz to miejsce wzbogaciło się o dodatkowe wyposażenie rekreacyjne. 

REKLAMA

„W tym roku został zagospodarowany teren wokół tego boiska oraz przy Strażnicy w Rudzie Malenieckiej. W ramach działania Programu PO Ryby pozyskaliśmy środki na budowę altany rekreacyjnej, siłowni zewnętrznej, zostały zakupione ławeczki, został wybudowany grill oraz został zagospodarowany teren choćby poprzez ułożenie kostki” – mówi Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Gmina postarała się o rozbudowę tego obszaru przede wszystkim z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców różnego rodzaju rekreacją w tym miejscu –„Miejsce to jest wykorzystywane na co dzień, korzystają mieszkańcy samej Rudy Malenieckiej, jak i okolicy” – opowiada włodarz.

REKLAMA

Wspominane na początku boisko powstało w ramach wielkiego projektu rewitalizacji Rudy Malenieckiej, na który gmina pozyskała olbrzymie dofinansowanie. Teren wokół niego zmienił się dzięki udziałowi środków z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Z nowej siłowni zewnętrznej, altany, czy grilla mieszkańcy gminy mogą korzystać już od kilku tygodni.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *