REKLAMA

Boksowali i stworzyli mural dla Niepodległej [zdjęcia]

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić chce wiele środowisk. Do tej pory donosiliśmy o obchodach szkolnych, czy samorządowych, ale i oddolnie w naszym regionie w tej sprawie zadziało się wiele. 

REKLAMA

Kibice łódzkiego Widzewa przy zgodzie władz miejskich w czwartek zakończyli malowanie muralu na osiedlu 3-Maja w Końskich. Malowidło ma 16 metrów szerokości i 1,5 wysokości. Znajdziemy na nim godło Polski, herb klubu oraz hasło „Bóg, honor, ojczyzna”. Dzieło powstawało przy udziale kilkunastu osób, a oglądać można je na budynku osiedlowej kotłowni.

REKLAMA

Również w czwartek patriotyczną akcję podjął klub Boxing Końskie. W klubowej salce przy ulicy Fabrycznej zorganizowany trening poświęcony setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Hasłem przewodnim tego dnia było – „100 minut dla Niepodległej” odnoszące się do czasu trwania czwartkowego treningu. Wstęp był wolny, a organizatorzy zachęcali do podjęcia 100 minutowego wyzwania właśnie z myślą o Polsce. -„Cieszy fakt, że w klubie pojawiły się nowe twarze, które podjęły „rzuconą” przez nas rękawice.” – mówił nam po treningu Kamil Patyk, jeden z twórców klubu Boxing Końskie.

Przypominamy, że już w niedzielę niemal wszędzie w powiecie odbędą się niepodległościowe uroczystości.

Uczestnicy niepodległościowego treningu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *