REKLAMA

Brawler Fight Club stawia na zawodowe MMA [wideo, zdjęcia]

Dla Brawler Fight Klub Końskie rok 2019 był rokiem przełomowym. Oprócz walk stoczonych w Amatorskiej Lidze MMA zawodnicy wystartowali również w zawodowych galach. Przez trudne debiuty nabrali doświadczenia i zwyciężali w kolejnych starciach. O swoich najlepszych walkach opowiadają Gerard Bąk, Artur Krawczyk, Wiktoria Czyżewska. Przedstawiamy osiągnięcia Damiana Popiela oraz Weroniki Barańskiej.

REKLAMA

Gerard Bąk oraz Artur Krawczyk bardzo dobrze poradzili sobie na galach Thunderstrike Fight League -„Artur z Gerardem w tym roku stoczyli walki zawodowe i pół zawodowe. Różnie było – raz wygrali, raz przegrali ale generalnie jest na plus. Gerard stoczył walkę półzawodową z sukcesem, później walkę zawodową – też wygrał” – opowiada Marcin Kij – trener BFC. „Najbardziej zadowolony jestem z tej ostatniej walki ponieważ, przede wszystkim wygrałem a po drugie zawalczyłem przez trzy rundy bo chciałem złapać doświadczenie. Każda walka daje doświadczenie nawet ta pierwsza zawodowa walka która była przegrana” – podsumowuje Gerard Bąk. -„W tym roku Artur też wystartował w walce półzawodowej którą wygrał, później w zawodowej którą przegrał na punkty” – mówi trener Marcin Kij. „Zadowolony jestem z każdej walki, ta ostatnia trochę nie poszła – było tam kilka mankamentów. To nie był mój dzień. Było dużo kontuzji no i dlatego też tak ta walka nie wyglądała tak jakbym chciał żeby wyglądała” – tłumaczy Artur Krawczyk.

REKLAMA

Damian Popiel zakończył rok z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski ALMMA w Sochaczewie. Na tych samych zawodach Wiktoria Czyżewska wywalczyła złoto. Ta młoda zawodniczka w 2019 roku zdobyła w sumie aż cztery tytuły mistrza Polski oraz jeden puchar świata w kickboxingu – „Najbardziej jestem chyba zadowolona z tej ostatniej walki na Mistrzostwach Polski ALMMA. To była moja pierwsza walka MMA, skończona przed czasem więc bardzo się cieszyłam, tym bardziej że był to debiut i w sumie dopiero zaczynam moją taką drogę w tym kierunku”. W 2019 roku poradziła sobie dobrze również Weronika Barańska która praktycznie z każdych mistrzostwach w jakich brała udział zdobyła tytuł wicemistrzyni.

Ze względu na tak dobre wyniki, trener skupia się na rozwoju drogi zawodowej swoich podopiecznych odchodząc tym samym od formuły turniejowej – „Będziemy to kontynuować, będziemy mieli teraz walki prawdopodobnie w marcu w Radomiu na gali TFL. Będą walczyć chłopaki – Gerard, Artur. Chciałbym też żeby stoczyła walkę półzawodową Wiktoria oraz Damian. Po nowym roku będziemy trenowali pod to. Nasz główny cel to będą gale zawodowe. Raczej w tym kierunku będziemy się rozwijać. Odpuszczamy powoli starty amatorskie na zawodach a będziemy się bardziej skupiali na walkach półzawodowych albo zawodowych bo jeżeli ktoś myśli przyszłościowo o tym sporcie to jest jedyna droga rozwoju

Pierwsze zawodowe walki odbędą się na jubileuszowej Gali TFL20 która odbędzie się 7 marca w Radomiu. Sportowcy przygotowują się do nich od dłuższego czasu. Oprócz treningów na sali w Końskich jeżdżą na częste sparingi w innych klubach MMA do Kielc, Łodzi i Warszawy gdzie nabywają wiele doświadczeń -„Trener jest wymagający ale jest świetnym trenerem. Cały czas się rozwijamy pod jego okiem. Też jeździmy sporo do Kielc do Copacabany, jeździmy do Shark Top Team do Łodzi i byliśmy w WCA w Warszawie kilka razy i będziemy na pewno jeździli w tym roku żeby tych wyjazdów było jak najwięcej bo jest większe doświadczenie jak się sparuje z chłopakami którzy już mieli kilkanaście tych walk” – podsumowuje mistrz Pucharu Polski ADCC – Gerard Bąk. „Warunki mamy super. Chłopaki dochodzą. Mamy fajną salę. Zresztą widać. Jest kilku zawodników którzy walczyli na galach, w telewizji. Mamy jedną dziewczynę bardzo mocną, trochę też będzie o niej słychać. Wyniki mówią same za siebie. Nie trzeba nic mówić po prostu” – dodaje Artur Krawczyk. „Nie mamy dużo dziewczyn bo w sumie mamy tylko dwie i resztę chłopaków ale mimo to jest zawsze fajnie i jakoś się wspieramy wspólnie, jesteśmy jak jedna wielką klubową rodziną” – opowiada mistrzyni świata Low Kick Wiktoria Czyżewska.

Oprócz gali TFL zawodnicy mają też inne plany na rok 2020 -„Powołanie do kadry które dostałam. To będzie czerwiec – Rzym – Mistrzostwa Europy w MMA” – wyznaje Wiktoria Czyżewska. „Zmieniamy kategorię na niższą – na 66 kg no i zobaczymy. Myśle, że to będzie moja kategoria. Myślę, że będę się czuł w niej dobrze. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. W marcu już będziemy mieć pierwszą odpowiedź jak będę się czuł w nowej kategorii” – przyznaje Artur Krawczyk.

Niestety te przygotowania są kosztowne ale jak mówi trener Marcin Kij klub na razie sobie jakoś radzi. Gdyby dysponował większym budżetem to na pewno rozwijałby się znacznie szybciej -„Chłopaki organizują się jak mogą. Sponsorko – wiadomo, jakby ktoś chciał nas wspomóc to też by było fajnie no bo to już kosztuje. Wiadomo, trzeba mieć dietę, suplementy, sprzęt. Wyjazdy za granicę województwa też kosztują”.

Wszystkim zawodnikom życzymy wytrwałości i samych nokautów na zawodowych galach MMA a klubowi ogromnego wsparcia.

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę osiągnięć sportowców z Brawler Fight Club Końskie:

Mistrzostwa Polski K-1 w Sanoku
Wiktoria Czyżewska – złoto – junior -60 kg
Weronika Barańska – srebro – junior +60 kg

Mistrzostwa Polski Low Kick w Nowym Targu
Wiktoria Czyżewska – srebro – junior młodszy -60 kg
Weronika Barańska – srebro – junior młodszy +60 kg

Puchar Polski ADCC w Warszawie
Gerard Bąk – złoto – do 84 kg

Thunderstrike Fight League
Gerard Bąk vs Michał Grzesiak – wygrana przez nokaut – Pierwsza zawodowa walka do 84 kg
Gerard Bąk vs Michał Tarabańka – wygrana na punkty do 80 kg
Artur Krawczyk vs Robert Porada – wygrana na punkty – Pierwsza zawodowa walka do 70 kg
Artur Krawczyk vs Marcin Zając – przegrana przez niejednogłośną decyzję sędziów – do 70 kg

Mistrzostwa Polski ALMMA w Sochaczewie
Wiktoria Czyżewska – złoto – kadet +57 kg
Damian Popiel – brąz – junior 84 kg

Wiktoria Czyżewska
Mistrzostwa Polski Kadetów w Mysiadle – złoto do 55kg
Puchar Świata w Kickboxingu Low Kick w Budapeszcie – złoto – junior -60 kg
Mistrostwa Polski Oriental Rulez w Starachowicach – złoto – junior +60 kg

Weronika Barańska
Kicklight w Kartuzach – srebro – junior 70 kg

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *