REKLAMA

Broniewscy w weekend pojadą na MŚ Super Enduro we Francji [wideo, zdjęcia]

Ubiegły rok był debiutem braci Broniewskich w cyklu Mistrzostw Świata w Super Enduro. W najbliższy weekend czeka ich rozpoczęcie rywalizacji w sezonie 2023/2024 i daleki wyjazd do Francji. Jak to zwykle w motosporcie bywa nasi młodzi zawodnicy potrzebują sponsorskiego wsparcia. Zrzutka na starty braci trwa TUTAJ

REKLAMA

„Tym razem pierwszy przystanek mamy we Francji. Jedziemy tam razem z bratem. Ja wystartuje w klasie Prestige i jest to najmocniejsza klasa całych zawodów. Jest tam nieograniczony wiek, nieograniczona pojemność” – opowiada Damian Broniewski.

REKLAMA

W sezonie letnim Broniewscy startują w zawodach Enduro, czyli pod gołym niebem. Super Enduro rozgrywa się zaś w największych halach sportowych – np. w Polsce odbywa się to ogromnej Tauron Arenie w Krakowie. Zawody Super Enduro transmituje sportowa telewizja Eleven Sports. Młodszy z braci Maciej jeździ jeszcze wśród młodzieżowców –„Ja wystartuję w klasie junior. To troszkę słabsza klasa niż Prestige, ale cały czas mówimy o klasie światowej. Wiek tutaj jest ograniczony do 21 roku życia, pojadę chyba najmniejszym motocyklem jaki tam jest możliwy – pojadę 125 cm, a można tam startować wszystkimi pojemnościami”. 

Wyjazd na Grand Prix to dla młodych konecczan potężna wyprawa –„Organizacja wyjazdu trwa cały rok. Przygotowania fizyczne są najważniejsze w tym sporcie. To jest bardzo wysiłkowy sport. Trzeba być przygotowanym zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Natomiast strona finansowa i organizacja to koszt takiej jednej rundy jest zależny od tego gdzie jedziemy. Francję celujemy w około 14-15 tysięcy złotych na dwóch. Musimy zapłacić wpisowe, opłacić licencję, a oprócz tego nocleg, transport, przygotowanie motocyklu z nowymi oponami z homologacją. Wszystko musi być przygotowane na 100%” – tłumaczy Damian Broniewski.

Biorąc pod uwagę, że cały cykl Grand Prix Mistrzostw Świata liczy kilka weekendów startowych to koszty są ogromne. Chłopaki w większości swoje sportowe ambicje finansują samemu –„Jest garstka sponsorów. To między innymi Miasto i Gmina Końskie, p. Wojciech Owczarek, firma Batero, Paweł Wasik First Stop, Custom Car, RENOVA. Są to bardziej współprace barterowe niż finansowe, ale takie też są potrzebne” – dodaje Damian.

Jeżeli ktoś z Państwa może i chciałby wesprzeć motosport w wersji lokalnej to Broniewscy cały czas są otwarci na współpracę – w zamian oferują choćby miejsca reklamowe na swoich kombinezonach oraz motocyklach, podczas startów – „Chcielibyśmy przede wszystkim zachęcić sponsorów, którzy chcieliby się zareklamować u nas na motocyklach, koszulkach, na na naszych stronach w postaci wsparcia finansowego, barterowego. To nam naprawdę dużo może pomóc” – dodaje Maciek Broniewski.

Sezon startów w Mistrzostwach Świata Super Enduro rywalizację we Francji, Polsce, Niemczech, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii. Koszty cyklu dla braci Broniewskich będą więc ogromne. Każdy zainteresowany wsparciem może ich szukać na Facebooku, ale także dokonywać wpłat w serwisie Zrzutka. Linki znajdziecie poniżej.

Zrzutka – TUTAJ.

Kontakt: Maciej – TUTAJ, Damian – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *