REKLAMA

Budżet gminy Gowarczów na 2021 rok uchwalony. Bardzo mały deficyt [wideo, zdjęcia]

W środę 30 grudnia miała miejsce sesja Rady Gminy Gowarczów, podczas której uchwalono budżet na nadchodzący rok. Planowany deficyt to jedynie 70 tysięcy złotych, ponadto wójt gminy Stanisław Pacocha wskazuje na brak zadłużenia jednostki.

REKLAMA

„Uważam, że ten budżet jest co najmniej dobry, nie powiem że bardzo dobry, ale mamy dużo inwestycji zaplanowanych. Z tych najważniejszych wydatków tj. budowa kanalizacji w miejscowości Bębnów, mamy przeznaczone również środki na drogi – na gminne pół miliona złotych, na drogę powiatową 900 tysięcy. Chodzi nam o Fundusz Dróg Samorządowych. Również będziemy dbać o bezpieczeństwo – myślę o oświetleniu ulicznym, o budowie chodnika do ośrodka zdrowia przy ul. Żuka, także myślę, że ten budżet jest dobrym budżetem. Mało tego – jesteśmy jedyną gminą w województwie świętokrzyskim, która nie ma zadłużenia” – opowiadał nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Planowane dochody wynoszą około 22 miliony złotych, a wydatki są zaledwie 70 tysięcy zł wyższe.

Na kanalizację miejscowości Kamienna Wola, Stare Pole, Giełzów i Bębnów oraz budowę sieci kanalizacji w Rudzie Białaczowskiej i Bębnowie łącznie gmina chce przeznaczyć 3 miliony złotych. W planach są także m.in. remonty dróg gminnych za łączną kwotę około 800 tysięcy. W budżecie zabezpieczono środki na remont odcinków powiatowych na trasie granica województwa – Gowarczów – Paruchy, a także modernizację wielu gminnych traktów. Zmodernizowane zostaną jezdnie relacji Gowarczów – Eugeniów, Korytków – Kurzacze, Kamienna Wola – Kurzacze, drogi w miejscowościach Korytków, Giełzów, Brzeźnica, a także ulice Zamkowa, Wojska Polskiego, Kościelna, Kopernika i Mickiewicza w Gowarczowie.

W głosowaniu nad uchwaleniem budżetu głosowało 14 radnych, jeden był nieobecny. Trzynastu było za, jeden wstrzymał się od głosu.

Zdjęcia (Urząd Gminy Gowarczów):

REKLAMA

One thought on “Budżet gminy Gowarczów na 2021 rok uchwalony. Bardzo mały deficyt [wideo, zdjęcia]

  1. […] Przypominamy, że budżet gminy Gowarczów na 2021 rok uchwalono na początku stycznia, a relację z sesji budżetowej znajdziecie TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *