REKLAMA

Budżet Obywatelski Końskich 2018: Oficjalne wyniki!

Znamy już oficjalne i ostateczne wyniki głosowania w koneckim Budżecie Obywatelskim 2018. Ponownie padł rekord oddanych głosów, bo było ich ponad 12 tysięcy!

REKLAMA

Dokładnie 12 tysięcy i 44 głosy oddano na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Końskie na 2018 rok. To zdecydowany rekord, bo w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2017 udział wzięło niecałe 9 tysięcy osób, a w 2016 nieco ponad 8 tysięcy.

Adekwatnie do liczby oddanych głosów wzrosła też liczba tych nieważnych – było ich dokładnie 1302.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski to pewna pula pieniędzy, które władze danego miasta, czy gminy oddają w ręce mieszkańców. W przypadku Końskich chodzi o dokładnie pół miliona złotych – po sto tysięcy na jeden z pięciu zwycięskich projektów.

Nim jednak ruszyło głosowanie to społeczności, małe grupy mieszkańców, stowarzyszenia, czy inne podmioty mogły zgłaszać swoje propozycje. By dany pomysł znalazł się na liście tych, z których konecczanie mogli wybierać wystarczyło zebrać 15 podpisów. Potem projekty przechodziły ocenę formalną i finalnie w głosowaniu udział wzięło dwanaście różnych zadań – pełną listę znajdziecie TUTAJ.

A kto zwyciężył? Aż 1626 głosów ważnych zgromadziło zadanie pt. Boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40 m x 20 m z nawierzchnią sztuczną, wraz z ogrodzeniem w Nieświniu przy ulicy Szkolnej.

Drugie miejsce z liczbą głosów ważnych 1550 przypadło zadaniu pt. Doposażenie placu zabaw na Osiedlu 3 Maja w Końskich poprzez wykonanie nawierzchni syntetycznej. Trzecie zadanie, które zostanie zrealizowane to Zagospodarowanie terenu przy Wiejskim Domu Kultury w Kornicy – budowa kompleksu sportowo-rekracyjnego. Na to zadanie oddano 1495 głosów ważnych.

Czwarte zadanie zgromadziło 1221 ważnych głosów, a jest nim Budowa krytej trybuny na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 13. Ostatnie zwycięskie zadanie z liczbą głosów ważnych wynoszącą 927 to Plac rekreacyjno-sportowy z zestawem do ćwiczeń siłowych Street Workout i elementami siłowni zewnętrznej na osiedlu Warszawska.

Tuż poza piątką znalazło się doposażenie placu rekreacyjnego w Pomykowie (859 głosów), a dalej rozbudowa kompleksu rekreacyjnego w Stadnickiej Woli (828 głosów), przebudowa ulicy Wschodniej w Rogowie (770 głosów), doposażenie placu zabaw przy ulicy Robotniczej w Końskich (521 głosów), sportowo-rekreacyjne zagospodarowanie terenu przy zbiorniku w Baryczy (430 głosów), doposażenie placu zabaw w Młynku Nieświńskim (304 głosy) i stworzenie systemu monitoringu jakości powietrza w mieście Końskie (211 głosów).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *