REKLAMA

Budżet powiatu koneckiego z minimalnym deficytem

W grudniu podczas ostatniej sesji 2016 roku radni powiatowi uchwalili budżet na kolejny rok. Jest w nim nieco więcej wydatków niż dochodów.

REKLAMA

Dochody powiatu oszacowane są na kwotę 86 milionów 80 tysięcy złotych. Wydatki zaś zaplanowano na 88 milionów 953 tysiące złotych.

Najwięcej pieniędzy standardowo przeznaczono na oświatę i wychowanie – ponad 26 milionów złotych. Na pomoc społeczną z pieniędzy powiatowych radni przekazali ponad 11,5 mln zł.

REKLAMA

Jeśli chodzi o inwestycje to najważniejszym zadaniem powiatu na najbliższe miesiące jest termomodernizacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich (o tej inwestycji więcej TUTAJ), ale to remont finansowany głównie ze środków zewnętrznych. Starostwo ma remontować trzy drogi w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a to znaczy, że dostanie na nie 66 % dofinansowania z budżetu państwa. Chodzi o odcinek Ruda Maleniecka – Jakimowice przez Lipę, Mnin-Ruda Pilczycka i Radoszyce-Jacentów. Zabezpieczono środki także na dołożenie się do tzw. Schetynówek w Odrowążu i Mninie. W Końskich ma być dobudowywane przedłużenie ulicy Hubala, Ceramiczna, Mechaniczna i Odlewnicza. Odnowiony ma być także odcinek Wyszyna Fałkowska – Kołoniec.

Co ciekawe: Podczas głosowania nad budżetem od głosu wstrzymali się dwaj radni – Wiesław Skowron i Marian Gąszcz.

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *