REKLAMA

Burmistrz Łukomska ponownie krytykuje rządowe decyzje. Tym razem mówi o cmentarzach

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska w ciągu kilku dni krytykuje już drugą decyzję rządu. Kilka dni temu odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego twierdząc, że go nie popiera (o tym TUTAJ). Następnie zabrała głos w sprawie zamknięcia cmentarzy. Okazuje się, że i tym razem nie jest zwolennikiem decyzji Premiera RP Mateusza Morawieckiego. 

REKLAMA

Całą odezwę burmistrz Miasta i Gminy Stąporków Doroty Łukomskiej:
Uważam, że sama decyzja o zamknięciu cmentarzy była zbyt późno przekazana opinii publicznej.
Słuszna – według tego o czym informują wirusolodzy decyzja, ze względu na datę jej przekazania (tuż przed świętem) i co najważniejsze – brak rozłożenia w czasie wprowadzenia tej decyzji, wywołały krytykę.
Można było ewentualnie w poniedziałek przekazać, że od soboty zamknięte zostaną cmentarze, zaś zakaz zdjęty zostanie we wtorek. Byłaby to w mojej opinii decyzja do zaakceptowania.
To prawda koronawirusa pochłania kolejne ofiary. Takie państwa jak Belgia wprowadzają „godzinę policyjną”. Walka z epidemią trwa na całym świecie. Ale tutaj można było z zachowaniem wszelkich procedur postąpić inaczej, rozkładając zakaz w czasie.
Ja, moja Rodzina, ale i Szanowni Państwo zapewne także, odwiedzamy groby Naszych bliskich tak często jak to możliwe. Odwiedzajmy groby Naszych bliskich cały rok. Ale rozumiem, że dla Nas wszystkich Wspomnienie Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególny, kiedy wyrażamy wolę spotkania się w modlitwie z tymi, których już nie ma pośród Nas.
Także i tym razem proszę o pozapolityczną dyskusję. Każdy z nas ma swoje zdanie. Ja też je mam. To zdanie krytyczne. Ale to nie oznacza, że musimy toczyć pozamerytoryczny spór.
Uszanujmy proszę pamięć o Naszych Bliskich. Panie miej Ich w opiece…

REKLAMA
REKLAMA

9 thoughts on “Burmistrz Łukomska ponownie krytykuje rządowe decyzje. Tym razem mówi o cmentarzach

 1. ewa pisze:

  Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujemy w obecnej sytuacji,to krytyka tych którzy muszą podejmować trudne decyzje,często z godziny na godzinę .Nie każdy to rozumie tak jak nie każdy umie czytać ze zrozumieniem i myśleć samodzielnie.

 2. Andrzej panek pisze:

  Szanowna Pani Burmistrz
  By zrozumieć decyzję Pana Premiera Morawieckiego ,trzeba mieć trochę wiedzy i wyobraźni.
  Mam rodzinę na cmentarzu Bródnowskim w Wwie,tam jest pochowanych 1.3miliona
  ludzi,biorąc po 4 osoby odwiedzające jeden grób, to tworzy zgromadzenie przewijające się przez kilka dni w wielkości 5 milinów ludzi,i tu pytam czy wyobrażnia Pani już zadziałała
  Pani jeszczę dodam, jeśli co setny by śię zakaził stanowiło by to 50 tysięcy zakażonych.
  Matematyka jest bezlitosna ,nie ma poglądów ,obnaża małostkowośc, i kompletny brak wyobrażni tego co te brednie wygłasza jako osoba publiczna.Pani w tym wpisie ,niczym
  anatomopatolog, wszystko wie co pacjentowi było,ale niestety już za pózno bo pacjent nie żyje. Sytuacja jest teraz jak awarie konstrukcji na budowach ,nie można ich przewidzieć ,decyzje muszą zapadać natychmiast by ratować życie ludzi i na ogół mi się to udaje, a mądrale oczywiście póżniej komentują a ja to mam /słownictwo marszu zbrodniarzy wyciągających ludzi na ulicę/,
  Szkoda Waści zaplą tałaś się Waści ,a to nie przystoi takiej kobiecie

 3. Renata pisze:

  Panie Andrzeju a policzył Pan ile osób na tym cmentarzu było od momentu ogłoszenia decyzji premiera do momentu zamknięcia cmentarzy, oraz we wtorek, myśli Pan że mniej niż w ciągu tych 3 dni zamknięcia ??? Chorzy ludzie z gorączką, kaszlem, dusznościami, respitarami pod pachą nie chodzą w protestach i po cmentarzach… Może czas zacząć ufać społeczeństwu które czuje co jest dobre, sprawiedliwe i logiczne a nie naszej pseudowładzy w Warszawie która Bóg jeden wie komu sprzedała Polskę, jakiej firmie farmaceutycznej, handlarzowi broni czy informatykowi tego świata…..

 4. Andrzej panek pisze:

  Pani Renato
  Tyle w tym komentarzu ,bredni na granicy opętania, czasem nie raz mam ochotę zapytać , czy Twa Renatko edukacja zakończona została tuż po Bierzmowaniu, czy poszła o jedną klasę dalej,ja ćię rozumiem ,siedząc w tym Grajdołku, jedyna Twa wiedza o świecie to ta z tvn, faceboku no i z tych haseł na tych kartonach z marszu wojennego ,ale kogo z kim to uczestnicy już nie bardzo wiedzą ,czyTy Renatko wiesz jak wygląda respirator który ta w/g Ciebie pseudowładza w ilości 3000/trzech tysięcy/ , sprowdziła by ratować Nas, puknij się w ten twój pusty łeb , ludzie z respiratorami na cmentarzach mają maszerować /czy Ci ten Wirus mózg zaatakował , czy ty taki jesteś skończony cymbał / nie próbuj dyskutować pustymi sloganami z tego marszu pożal się Boże , ale nie dam Ci tej satysfakcji nie użyję najpiękniejszego słowa wy..j ,bo by to było dla ciebie jak balsam dla duszy.Dzięki Bogu Rządzący mają moralną siłe w tej walce z pandemią.Zakończę myślą jednego z prezydentów ..,,lepiej siedzieć cicho i być podejrzewany o głupca,niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Widzisz jak nie warto dyskutować jak się niewiele wie

 5. Renata pisze:

  Panie Andrzejku, poziom Pańskiej wypowiedzi świadczy o Pańskiej kulturze, ale Pana wychowanie na szczęście nie jest przedmiotem ani tego artykułu ani tych komentarzy. Bardzo się Pan myli bo nie znajdzie mnie Pan ani na FB ani przed TVN więc to żadne źródło wiedzy dla mnie. Noszenie respiratora pod pachą to była metafora, mógł Pan nie zrozumieć gdyż nie użyłam „…” Przepraszam. Jak już tak bardzo chciał się Pan odnieść do mojej wypowiedzi to należało odpowiedzieć na pytanie czy policzył Pan ile osób na wskazanym przez Pana cmentarzu było w ciągu kilku piątkowych godzin? Również moim zdaniem decyzja o zamknięciu cmentarzy była złą decyzją( natłok ludzi 30.10 i straty dla osób sprzedających chryzantemy – pomoc obiecana przez Premiera nie trafi do wszystkich nie trafi do najbardziej potrzebujących którzy często dorabiają sobie w ten sposób do domowych budżetów https://biznes.radiozet.pl/News/Rekompensaty-za-chryzantemy.-Pomoc-trafi-tylko-do-przedsiebiorcow – o tym w TVP się nie mówi). Czy rząd wierzył w cuda ok. 23.10 ze w ciągu tygodnia sytuacja ulegnie poprawie skoro cały świat notuje wzrosty i zachorowań? Tu Rząd wykazał się brakiem wyobraźni i wiedzy. Należało tydzień wcześniej poinformować że cmentarze zostaną zamknięte z zastrzeżeniem ze gdyby sytuacja była stabilna nie będzie takiej potrzeby – podać założenie jaką liczbę dziennych przypadków będzie się uznawać za „stabilną” Każdy chyba jest w stanie ocenić a czy z dnia na dzień sytuacja jest bez zmian pogarsza się czy poprawia. W mojej ocenie byłoby to dużo bardziej uczciwe w stosunku do społeczeństwa. Takie jest moje zdanie na temat tej sytuacji i mam do tego prawo jak każdy. PS. Myślę że w pełni wypowiedziałam się na ten temat i nie będę już wracać z komentarzami.

 6. Konstantynopolistanczykiewiczykówna pisze:

  Panie Andrzeju panek. Szach Mat i po panku. Brawo pani Renato. Krótko zwięźle i bez zakłamania politycznego, na temat. Panie A. panku tak dla informacji metafora to na Andrzejowe tłumacząc inaczej porównanie. Andrzej to po prezydencie?

 7. Andrzej panek pisze:

  Pani konst ..itd.
  Jest takie polskie przysłowie ,,uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia”,poczytaj
  Pani Kopalińskiego co to metafora , póżniej dyskutuj, i konkludując zakończę
  jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz,bo się ośmieszasz,ale czy Paniusia to wyczuwa,oj wątpię. A Pani pewno Marta po tej przywódczyni ,zapytam po wyglądzie czy po słownictwie.

 8. Bolesław pisze:

  Pani Renato

  Trafna diagnoza ! Popieram.
  Proszę się nie przejmować wypocinami „Andrzeja panka” to człowiek, który wieży w czarną teczkę Tymińskiego.

 9. abc pisze:

  Trzeba się umówić kto w tym kraju rządzi , kto ma mandat społeczny do tego …Każdy teoretycznie jest mądry tylko w praktyce już to takie proste nie jest.
  Za 3 lata wybory , proszę je wygrać i wdrażać swoje wizje.
  Pan Panek ma dużo racji . Myślenie niektórych boli .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *