REKLAMA

Burmistrz Stąporkowa rozmawiała z ministrem Wójcikiem o uzdrowisku w Czarnej [foto]

Burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska w miniony piątek spotkała się z ministrem Michałem Wójcikiem. Rozmowy, które odbyły się w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji dotyczyły m.in. przywrócenia uzdrowiska w Czarnieckiej Górze.

REKLAMA

Dorota Łukomska zapowiada, że w tej miejscowości oraz okolicznych sołectwach rozpoczną się badania klimatu, złóż torfowisk, a równolegle będzie również opracowywany operat uzdrowiskowy niezbędny do złożenia wniosku w Ministerstwie Zdrowia. O pomyśle na Uzdrowisko Czarniecka Góra szeroko informowaliśmy TUTAJ.

REKLAMA

W rozmowach uczestniczył również m.in. poseł na sejm RP Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka i dyrektor ŚCR Mariusz Gil.

Podczas spotkania burmistrz Stąporkowa otrzymała od ministra Wójcika obietnicę wsparcia dla prac związanych z tworzeniem uzdrowiska.

REKLAMA

3 thoughts on “Burmistrz Stąporkowa rozmawiała z ministrem Wójcikiem o uzdrowisku w Czarnej [foto]

  1. Pierw to trzeba porządne drogi wybudować, drogę do Stąporkowa, drogę i pobocza od strony Błotnicy, bezpiecznie poprowadzić chodnik do Stąporkowa z Czarnieckiej Góry bo infrastruktura drogowa leży i kwiczy.

  2. Złoża torfu, z których pozyskuje się borowinę są elementem chronionych ekosystemów bagiennych. Fakt ich obecności w tym obszarze świadczy o walorach przyrodniczych, co znalazło wyraz w obejmowaniu ich siecią Natura 2000. Ponadto, do ustalenia cech klimatu danego obszaru konieczne są badania minimum 10-lecia, tak więc aby opisać specyfikę klimatyczną w/w regionu zamierzane badania musiałyby obejmować co najmniej taki okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *