REKLAMA

Burze, silne wiatry, grad. Środa może być niespokojna

O możliwych silnych burzach i gradobiciu w części województwa świętokrzyskiego (w tym w powiecie koneckim) informują Polscy Łowcy Burz, a także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.  Łowcy burz nie wykluczają także powstawania tornad. 

REKLAMA

W prognozie Łowców Burz powiat konecki znalazł się w grupie 2, która oznacza duże ryzyko silnych burz i małe ryzyko ekstremalnie silnych burz. Łowcy zaznaczają jednak, że obszar może znaleźć się w grupie 3 (oznacza ona ekstremalnie silne burze). Na ich fanpage czytamy:

REKLAMA

W środę ponownie czeka nas bardzo dynamiczna pogoda głównie w centrum kraju. Burzom mogą towarzyszyć opady bardzo dużego gradu do ok. 10 cm, intensywne opady deszczu do 50-80 mm, silny wiatr w porywach do ok. 120 km/h. Nie można wykluczyć również powstania silniejszego tornada (F2+)
Dodatkowo istnieje realna szansa aktualizacja prognozy do stopnia 3. AKTUALIZACJA: Obecnie część powiatu (gminy Fałków, Radoszyce, Słupia Konecka) objęte są EKSTREMALNYM RYZYKIEM ZAGROŻENIA. 

O zagrożeniu w naszym regionie poprzez Regionalny System Ostrzegania informuje także IMGW. W komunikacie możemy przeczytać: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

W powiecie koneckim zagrożenie ma nastąpić późnym popołudniem, wieczorem i w nocy z środy na czwartek.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *