REKLAMA

Burzliwa sesja w Końskich. Obratański z wotum zaufania i absolutorium

W środę w Domu Kultury przy ulicy Partyzantów w Końskich odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta i Gminy. Pomimo wielu dyskusji skupiających się na opóźnieniach w inwestycjach burmistrz Krzysztof Obratański otrzymał wotum zaufania, radni udzielili mu także absolutorium za wykonanie budżetu 2021. Niebawem u nas materiał wideo. Warto obejrzeć całą tę sesję – TUTAJ

REKLAMA
REKLAMA

 

REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie radnych rozpoczęło się od gratulacji i informacji o Dniu Sołtysa, miało miejsce takżę nagrodzenie wyróżniających się sołtysów, a burmistrz składał im gratulacje. O tym opowiemy Wam w osobnym materiale wideo.

Następnie zdjęto kilka punktów z porządku obrad, w tym uchwałę zmieniającej nazwę Miejsko-Gminnego Domu Kultury na Koneckie Centrum Kultury. Zdjęte projekty uchwał mają powrócić w przyszłości. Potem radni jednogłośnie przyjęli porządek obrad.

Kolejnym elementem sesji była informacja o pracy między sesjami, którą wygłosił burmistrz Krzysztof Obratański. Mówił on głównie o stanie licznych inwestycji – między innymi o Sielpi, budowie hali widowiskowej przy Koneckim Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów ale i robotach w centrum Końskich.

W centrum Końskich gmina otrzymała zgodę z Urzędu Wojewódzkiego na przedłużenie prac o kolejne dwa tygodnie – zostały do zrobienia głównie roboty na odcinku od ulicy Strażackiej do ulicy Księdza Granata. Pozostała do wykonania część nasadzeń – wiele drzew zostanie umieszczonych w gruncie, inne w efektownych donicach.

Po informacji o pracy między sesjami rozgorzała dyskusja – głównie o pracach w Sielpi oraz centrum miasta, warto obejrzeć całość tej dysputy TUTAJ. Główni pytający włodarzy i pracowników gminy to radni Wiesław Malicki, Ernest Kruk oraz Zbigniew Hybik. Między innymi radny Kruk narzekał na to, że dno zbiornika w Sielpi jego zdaniem nie zostało dostatecznie oczyszczone przed ponownym wpuszczeniem tam wody  – mówił, że ma filmy i zdjęcia, na których widać nie usunięte konary, czy muł a nawet śmieci. Kruk zwracał uwagę także na to, że wciąż brakuje szaletów, toalet, toi-toi, a licznie przybywający turyści przez długie minuty szukają miejsca do załatwienia swoich potrzeb. Przede wszystkim narzekał on na to, że zbiornik nie został odmulony, a miejscami nawet rośnie w nim trawa. 

Radnemu odpowiadał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, naczelnik Wydziału Inwestycji Cezary Maliborski, a także dyrektor ZOSiR Zbigniew Stańczyk. Warto zobaczyć dyskusję o Sielpi w całości w zapisie wideo z sesji.

Pytania i odpowiedzi do informacji o pracy między sesjami ciągnęły się bardzo długo, a poruszono ogromną ilość spraw i problemów. Ten blok zakończył się dopiero po 4 godzinach sesji!

Następnie miała miejsce Debata nad Raportem o stanie Gminy Końskie za 2021 r. oraz głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Końskie wotum zaufania. Zanim dokonano oceny raportu  ponownie było dużo dyskusji – tutaj jedną z aktywniejszych radnych były Helena Rozmus i Ewa Samson. Zachęcamy Państwa do zapisu wideo całej sesji – TUTAJ. Również burmistrz Krzysztof Obratański wygłosił długie przemówienie nawiązując do często opóźnionych inwestycji – jego motywem przewodnim było hasło mówiące o tym, że „problemów nie ma tylko tam, gdzie nie robi się nic”.

Głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza: 14 radnych było za, 5 przeciw (Barbara Galant, Wiesław Malicki, Helena Rozmus, Ewa Samson, Lidia Wiśniewska), Mariusz Brzozowicz wstrzymał się od głosu, Ernest Kruk był nieobecny podczas głosowania. 

Następnie głosowano nad absolutorium: 14 za, 5 przeciw (Ci sami co powyżej), Mariusz Brzozowicz wstrzymał się od głosu, Ernest Kruk był nieobecny.

Po kluczowych głosowaniach głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański –„Bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy głosowali za udzieleniem mi wotum zaufania, a potem udzieleniem absolutorium. Tym, którzy głosowali przeciw mogę powiedzieć, że będę starał się by zasłużyć na ich zaufanie, o ile to nie jest kwestia niemożliwa do wykonania, bo nie wydaje mi się, żeby to moje działania lub zaniechania były powodem tych decyzji i ocen. Przed nami jest tyle wspólnych zadań, że powinniśmy się na nich skupić i mam nadzieję, że ostatnie miesiące czy lata tej kadencji będziemy współpracować, będziemy pracować, bo tego oczekują od nas mieszkańcy. Każde rozstrzygnięcie pozytywnie oceniane przez mieszkańców posuwają nas do przodu jako wspólnotę. Bardzo Państwu dziękuję” – przemawiał burmistrz.

To jednak nie był koniec dyskusji na tej sesji. Po kluczowych głosowaniach radni pochylili się jeszcze nad zaplanowanymi projektami uchwał, a później ponownie debatowali, tym razem w sprawach różnych. To była niezwykle ciekawa sesja Rady Miasta i Gminy Końskie, a zarówno opozycja, jak i koalicja wnosiły wiele argumentów, które mogą zainteresować każdego z Konecczan – warto obejrzeć ją w całości TUTAJ. Sesja zakończyła się po blisko ośmiu godzinach obrad. Niebawem przedstawimy Państwu wideo z głosowań nad absolutorium i wotum zaufania oraz wręczenia nagród dal sołtysów.

REKLAMA

8 thoughts on “Burzliwa sesja w Końskich. Obratański z wotum zaufania i absolutorium

 1. lutek pisze:

  Osiem godzin blablabla, a pieniążki same wpadają do ręki. DO ROBOTY!!! /

 2. Kamil pisze:

  Radna lewicy wręcza kwiaty Obratanskiemu… następny krok to poparcie w wyborach na burmistrza.

 3. Konecczanka pisze:

  Mieszkańcy oczekują o wiele więcej ale się ich nie słucha albo udaje się, że się ich nie słyszy.

 4. PUDI pisze:

  – ” ŁUBU DUBU ,ŁUBU DUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU , NIECH ŻYJE NAM ” ALE TYCH RADNYCH CO IM CIEKNĄCY DACH NIE PRZESZKADZAŁ , BO I TAK PRAWIE WCALE NIE PADAŁO, KTOŚ WYBRAŁ PRZECIEŻ I TO NIE PIERWSZ ICH KADENCJA .

 5. […] ulic w centrum Końskich zbliża się do końca! Trwają ostatnie praceObratański z wotum zaufania i absolutoriumZgłoś kandydata do Koneckiej GloriettyJednostki powiatu ze zmianami dyrektorskimiKolarski Wyścig […]

 6. aaa pisze:

  porażka niektórzy tańczą jak im zagrają dno

 7. leszczu pisze:

  Demokracja ma to do siebie ,że miotła może „wybrana” nie długo będą wybory !!!!!.

 8. Obywatel pisze:

  Niestety Pan radny Kruk z Sielpią ma rację. Ale woda w zbiorniku już jest i nic nie widać i firma może wystawić fakturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *