REKLAMA

Całe Końskie zbiera dla Bruna. Trwa walka o zdrowie i życie chłopca [wideo]

Festyny, licytacje, zbiórki koleżeńskie, charytatywne mecze. Trwa ogromne poruszenie w walce o zdrowie i życie Bruna Słowińskiego, który cierpi na nowotwór złośliwy – neuroblastomę. Przypomnijmy, że na leczenie chłopca potrzeba ponad miliona złotych, a obecnie zbiórka w portalu Siepomaga zbliża się do połowy tej kwoty (znajdziecie ją TUTAJ). Przed nami szereg inicjatyw lokalnych dla Bruna – odbędą się koncerty, festyn i mecz charytatywny. 

REKLAMA

Kiedy tworzyliśmy ten materiał na rzecz Bruna wpłacono już około 470 tysięcy złotych, ale pieniędzy na jego koncie ciągle przybywa. Potrzeby są jednak ogromne i bez dalszego poruszenia ludzi dobrych serc trudno będzie o szybkie zebranie całej kwoty niezbędnej do zapewnienia leczenia chłopca.

Obecnie wielką popularnością cieszą się licytacje Facebookowe, gdzie każdego dnia trafia po nawet ponad sto różnych przedmiotów, czy usług.

REKLAMA

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też akcja dotycząca wykupienia asortymentu ze sklepu rodziców Bruna: Mariusza Słowińskiego oraz Agaty Brzezińskiej. W sobotę oraz poniedziałek przy Pracowni Artystyczno-Ludowej, która mieści się przy ulicy Pocztowej gromadziły się tłumy mieszkańców –„Ta pomoc jest tak rozwinięta, na taką wielką skalę, że jesteśmy zaskoczeni wszyscy, jeśli chciałabym wymieniać to boję się, że kogoś pominę. W tę sprawę pomocy dla Bruna zaangażowane jest całe miasto w Końskich, to jest ogrom pomocy… My w pracowni zauważamy w pracowni, że ludzie przechodzący ulicą wchodzą, pytają o puszkę, wrzucają środki. Muszę powiedzieć, że czasem zdarza się, że musimy w jednym dniu zmieniać kolejne puszki i dokładać. Jestem niezwykle zdumiona i wdzięczna za to co ludzie robią dla mojego wnusia […] Zauważyliśmy większą ilość klientów, którzy oprócz tego że robią duże zakupy to jeszcze wrzucają pieniążki do skarbonki” – mówi nam Grażyna Brzezińska, babcia chłopca.

Pomoc dla Bruna rozpoczęła się tak naprawdę kiedy tylko do lokalnej społeczności zaczęły docierać pierwsze informacje. Po kilku dniach przy okazji różnych eventów zaczęły funkcjonować zbiórki pieniędzy – na przykład prezentacji makiety kolei modułowej w Sali u Motyla towarzyszył kiermasz ciast, a podczas swojego ligowego meczu KSSPR Końskie sprzedawał cegiełki, a klub przekazał też dochód z biletów. Bank rozbił Neptun Końskie – sprzedając rękawice bokserskie Tomasza Adamka przywiezione przez posła Mariusza Goska, licytując koszulki klubowe, organizując zbiórkę i oddając dochód z biletów nasi piłkarze nożni uzbierali dla Bruna blisko 24 tysiące złotych, a zbiórkę chcą też kontynuować podczas najbliższego meczu – w niedzielę o 15:00.

W trakcie wspomnianego spotkania na trybunach gościł też tata chłopca, który przekazał nam dobre informacje o stanie jego zdrowia –„Dajecie taką siłę, tyle pięknej energii, że my wierzymy… wręcz jesteśmy przekonani, że się uda. Ta energia się przekłada na to, że dzisiaj mamy informację, że … guz zmniejsza się. To ogromnie piękna wiadomość dla nas, bo to oznacza że będziemy mogli podjąć dalsze leczenie i będzie możliwość operowania nowotworu. Każdemu z osobna dziękuję. To jest magia co tu się dzieje. Mecz też pokazuje, że w nas wszystkich jest siła. Dajecie ją nam w każdej sekundzie, każdy momencie tak trudnym. Wierzymy, że to wszystko się uda. Bardzo Państwu dziękujemy. Z całego serca. Bruno, Agata mama i ja” – mówił nam ojciec dziecka.

Dobre rokowania są jeszcze większą motywacją do pomocy dla konecczan. Przed nami szereg wydarzeń z myślą o Brunie. Największy event jest przygotowywany oddolnie. W niedzielę o godzinie 15:00 imprez charytatywna rozpocznie się w Sali Bankietowej Astoria przy ulicy Hubala w Końskich:

„Między innymi będzie sporo atrakcji takich jak: występy na scenach, przejażdżka konna, zamki, atrakcje dla dzieci, przyjadą Koła Gospodyń Wiejskich. Myślę, że każdy coś znajdzie dla siebie, a to będzie udana akcja. Będziemy pomagać w zbiórce pieniążków dla chorego Bruna […] Bardzo dużo ludzi mi pomogło, nie spodziewałem się, że ten odzew będzie tak szeroki na skalę konecką. Bardzo dużo ludzi pomogło mi i pomaga do dziś. Z tego miejsca chciałem im bardzo podziękować, duża pomoc płynie ze wszystkich stron” – mówi nam Sebastian Bednarz, główny organizator wydarzenia.

Również w niedzielę o 17:00 w knajpie Pollo&Rollo przy ulicy Wojska Polskiego koncert dla Bruna da lubiany konecki zespół Hush Cookie. W Czarnej w gminie Stąporków w weekend mają się zaś odbyć zawody wędkarskie połączone ze zbiórką dla chłopca. Zbiórki koleżeńskie trwają też w wielu firmach prywatnych czy urzędach.

Do pomocy ruszyły także szkoły. Samorządy wielu z nich organizują zrzutki, a dwie placówki, które zbiorą największą ilość pieniędzy zostaną przez posła Andrzeja Szejnę zaproszone na wycieczkę do Warszawy.  W Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich ruszyła też akcja „Laurka dla Bruna” – „Zrodził się pomysł w klasie 1 A na wyzwanie Laurka dla Bruna. Dzieci wykonały swoje laurki i dołożyły od siebie cegiełkę do puszki. To akcja w formie challengu. Wczoraj w poście na Facebooku nominowane do tego zostały cztery inne placówki szkolne i przedszkolne. Akcja ma pokazać, że dzieci też są skore do pomocy, potrafią współczuć. Nasze wyzwanie mobilizuje do wzięcia udziału i wspomaga zbiórkę. Pamiętajmy, że razem możemy więcej” – opowiada nam Ewa Chmielewska, organizatorka akcji.

O tej akcji wspomina też babcia chłopca –

„Konecczanie całe serce oddają do pomocy Brunowi. Należą się podziękowania całemu miastu. Opowiem historię wzruszającą: wczoraj kiedy otworzyliśmy z drugą babcią sklep, bo razem przejęłyśmy pracę tutaj. Pod drzwi przyszło 30 osób, dzieci z pierwszej klasy szkoły podstawowej z Końskich. Każde namalowało laurkę dla wnuka i każde dziecko jeszcze wrzuciło do skarbonki jakiegoś pieniążka” – dodaje Grażyna Brzezińska.

Kolejna inicjatywa to koncert „Śpiewajmy dla Bruna”, na który Miejsko-Gminny Dom Kultury do swojej siedziby przy ulicy Partyzantów zaprasza w czwartek 20 października o godzinie 17:00.

Pomoc leje się szerokim strumieniem, ale jednocześnie trwa już walka o zdrowie chłopca. Obecnie przebywa on w klinice w Krakowie, gdzie przechodzi kolejne etapy chemioterapii. Następny etap to kosztowna operacja w hiszpańskiej Barcelonie, a potem Bruna czeka jeszcze leczenie w Stanach Zjednoczonych. Wierzymy, a nawet jesteśmy tego pewni, że wszystko będzie dobrze! A o dalszych losach zbiórki i walce koneckiego wojownika małego o życie i zdrowie  na pewno będziemy jeszcze Państwa informować

REKLAMA

2 thoughts on “Całe Końskie zbiera dla Bruna. Trwa walka o zdrowie i życie chłopca [wideo]

  1. ewa67-emerytka pisze:

    POMAGAJMY !!!!, bo „Pomaganie jest fajne”

  2. […] 3 miesięcy całe Końskie zbierały dla Bruna. Informowaliśmy o różnych akcjach wielokrotnie, TUTAJ o wielkim zaangażowaniu konecczan. Pierwszy milion udało się zebrać szybko, ale wtedy okazało […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *