Cenne trzy punkty! Neptun zaczyna sezon od wygranej! [wideo, zdjęcia]

W sobotę na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich MKS Neptun meczem z Hetmanem Włoszczowa rozpoczął nowy sezon w Świętokrzyskiej IV Lidze. Nasi zawodnicy rozgrywki rozpoczynają od cennego zwycięstwa! Trzy punkty żółto-niebieskim zapewnił Adrian Maciejewski trafiając w doliczonym czasie gry.

Sobotni mecz I kolejki sezonu 2023/2024 na pewno nie należał do ładnych. Konecczanie rozpoczęli od kilku dobrych akcji, a jedną z nich Grudnik niemal zamienił na bramkę. Potem miał miejsce okres wyrównanej gry, a nawet przewagi Hetmana Włoszczowa. Do przerwy na tablicy widniał jednak wynik 0:0.

Pomiędzy połowami zaprezentowano koszulkę meczową siatkarki reprezentacji Polski Joanny Pacak, która wywodzi się z Końskich. Trykot podpisany przez wszystkie reprezentantki, które zdobyły brąz Ligi Narodów zostanie przekazany na licytację na rzecz Bruna Słowińskiego przez posła Mariusz Goska. Do licytacji dojdzie podczas jednego z najbliższych spotkań żółto-niebieskich na swoim stadionie.

Początek drugiej odsłony to lepsza gra gości, wiele stałych fragmentów w ich wykonaniu i interwencje Łukasza Herdy. Nasi za sprawą Patryka Kwietnia czy Patryka Raczyńskiego głównie kontrowali. Natomiast kontrolę nad meczem odzyskali na kilka minut przed końcem. W ostatnich minutach konecczanie rozpaczliwie atakowali gości i jedna z takich akcji przyniosła sukces – kąśliwe dośrodkowanie na bramkę zamienił obrońca Neptuna Adrian Maciejewski.

Tym samym Neptun pokonał Hetmana Włoszczowa 1:0. Warto odnotować, że w końcówce spotkania dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną obejrzał… trener ekipy z Końskich Arkadiusz Bilski.

We wtorek konecczanie na wyjeździe zagrają z Wisłą Sandomierz, a w niedzielę o godzinie 17:00 podejmą u siebie beniaminka – Arkę Pawłów.

Neptun Końskie – Hetman Włoszczowa 1:0 (0:0)
Gol: Adrian Maciejewski
Neptun: Herda, Maciejewski, Marcinkowski (Siadzko), Szczot (Musielewicz), Smolarczyk, Kwiecień, Pańtak (Igor Wasik), Wojna (Skalski), Markowicz, Filip Wasik, Grudnik (Raczyński)