REKLAMA

Centrum Kultury w Końskich czeka na odbiory

Roczne opóźnienie budowy i oddania do użytku Koneckiego Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów powoli staje się faktem. Obiekt miał być gotowy w grudniu 2020 roku. Mamy drugą połowę listopada 2021, a wykonawca wciąż musi na miejscu przeprowadzać prace poprawkowe. 

REKLAMA

O tym co obecnie dzieje w budynku, w którym dawniej mieściła się Szkoła Podstawowa nr 3, a później Gimnazjum nr 2 opowiada burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„Trwają prace odbiorowe. Komisja wykazała, że obiekt niestety zawiera sporo drobnych, ale niemożliwych do przyjęcia i zaakceptowania usterek. To są rzeczy, które psują wizerunek. Komisja sformułowała obszerny katalog rzeczy do poprawienia, przekazano go wykonawcy, który zobowiązany został do uzupełnienia, wykonania, przygotowania do ostatecznego odbioru w sposób nie budzący kontrowersji” – mówi burmistrz Obratański.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w obiekcie swoją siedzibę znaleźć ma Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich, który obecnie wciąż funkcjonuje w wynajmowanym przez gminę budynku przy ulicy Mieszka I 4. Oprócz niego w Centrum Kultury ma znaleźć się miejsce także dla miejskiego kina oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Warto dodać, że tuż za obiektem w oczach rośnie hala widowiskowa – to w niej w przyszłości konecczanie mają gromadzić się na koncertach i uroczystościach.

REKLAMA

2 thoughts on “Centrum Kultury w Końskich czeka na odbiory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *