REKLAMA

Centrum Nauki Kopernik z wirtualną wizytą w SP Pilczyca

Pierwotnie edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik mieli spotkać się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Z uwagi na epidemię zajęcia musiały jednak odbyć się online. Miało to miejsce w czwartek 8 kwietnia. 

REKLAMA

„Cieszymy się, że po 2 latach od zgłoszenia naszej placówki do programu, spełniając wszystkie kryteria konkursu, dziś nasza szkoła może uczestniczyć w tych zajęciach. Pierwotnie miały być one stacjonarne, jednak w związku z sytuacją epidemiczną, w tej chwili wyjazdy się nie odbywają. Rozwiązaniem stały się zajęcia online: e-Naukobus, z których dziś korzystają nasi uczniowie. Temat „Tajemnice bezwładności” gwarantuje interaktywną formułę, opartą na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przed ekranem. Jednodniowe spotkanie, to osobne lekcje dla klas od III do VIII. Trwają ok. 45 minut i prowadzone są przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik w programie MS Teams oraz na Youtube” – z satysfakcją informuje Anna Nowak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilczycy.

REKLAMA

Dzieci i młodzież z Pilczycy poprzez konferencje online spotykali się z edukatorami. Mogli zadawać pytania, wskazywać pewne zachowania. Nauczyciele z Centrum Nauki Kopernik tłumaczyli zaś wiedzę na podstawie eksperymentów, których w tradycyjnej szkole nie uświadczymy.

Naukobus z „Kopernika” w poprzednich latach odwiedzał też inne szkoły w powiecie koneckim: podstawówki w Królewcu w gminie Smyków oraz w Kazanowie w gminie Końskie. Wtedy to wszyscy zainteresowani mogli na żywo przeprowadzać wspomniane eksperymenty – „Zajęcia zdalne w ramach programu „Nauka dla Ciebie” powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia. Mając duże doświadczenie w temacie edukacji zdalnej, chętnie dzielimy się nim w ponad 100 placówkach oświatowych w całej Polsce” – podkreśla Anna Dąbrowska specjalista ds. komunikacji PR z Centrum Nauki Kopernik.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Tekst: Starostwo Powiatowe w Końskich / opracowanie własne. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *