REKLAMA

Cerrad przejmie Ceramikę Nowa Gala. Co z pracownikami?

Firma Cerrad ze Starachowic prawdopodobnie przejmie konecką Ceramikę Nowa Gala. To jedno z większych przedsiębiorstw na terenie powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Cerrad ze Starachowic złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Ceramika Nowa Gala z siedzibą w Końskich – podaje urząd. Wniosek wpłynął 6 września, a sprawa jest w toku.

Koncentracja, do której chce doprowadzić Cerrad ma polegać na przejęciu giełdowych akcji Ceramiki Nowa Gala. Następnie konecka ceramika zostanie wycofana z giełdy. Cerrad ma przejąć kontrolę nad Nową Galą oraz spółkami zależnymi od niej.

REKLAMA

Obie firmy to producenci płytek ceramicznych i gresowych. W koneckim przedsiębiorstwie nastroje wśród pracowników są złe. Wielu z nich uważa, że przejęcie firmy będzie musiało zaowocować cięciami w etatach. Zwłaszcza, że sytuacja finansowa Nowej Gali w ostatnich miesiącach nie była najlepsza, a jednym z zadań przyszłego właściciela byłoby wyprowadzenie ceramiki „na prostą”. Czy kilkuset pracowników koneckiego przedsiębiorstwa może obawiać się o swoje miejsca pracy? Póki co brak komunikatów w tej sprawie. To zapewne okaże się na początku przyszłego roku.

Źródło: bankier.pl / parkiet.com

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *