REKLAMA

Championsi znów rywalizowali w Końskich. Grali też dla Bruna [wideo, zdjęcia]

To już trzecie Mistrzostwa Polski Akademii Piłkarskiej Champions, które zorganizowane zostały w powiecie koneckim. Kilkuset młodych zawodników związanych z akademiami w całej Polsce zjechało do Sielpi by rywalizować na obiektach sportowych miasta i gminy Końskie. Mistrzostwa odbyły się w sobotę oraz niedzielę. Podczas nich prowadzona była też zbiórka charytatywna na rzecz Bruna Słowińskiego, który musi zebrać około 1,5 mln złotych na szczepionki przeciw wznowie nowotworu neuroblastoma, które przyjmie w Stanach Zjednoczonych (wpłat można dokonywać TUTAJ). 

REKLAMA

„Dzisiaj rozgrywamy turniej 9 i 11 latków […] Gościmy zespoły z całej Polski, między innymi to są Katowice, Kraków, Jaworzono, Piekary Śląśkie, Kwidzyn, Żywiec, Chrzanów. Z województwa świętokrzyskiego my jako gospodarze Końskie, Busko-Zdrój, Fałków, Stąporków, będą też Kielce […] Mamy przygotowane różne strefy dla dzieci, np. gastro. Wspieramy po raz kolejny naszego małego wojownika Bruna. Przed chwilą dostałem informację, że chyba jest w Końskich i o remisji jego choroby. To chyba najlepsza wiadomość, która mogła do nas dotrzeć” – mówi nam Grzegorz Kądziela, organizator wydarzenia z ramienia AP Champions Końskie.

W sumie w turnieju udział wzięło ponad 500 młodych piłkarzy z 25 miast w całej Polsce. W starszych rocznikach, które mecze na obiektach OSiR-u Końskie rozgrywały w sobotę wyłoniono mistrzów, ale jak mówią nam przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Champions to nie o miejsca na podium, a o świetną zabawę piłką nożną chodziło podczas tej imprezy.

REKLAMA

Natomiast w niedzielę rywalizowali najmłodsi, czyli grupy „skrzatów”. Podczas tego dnia na całym obiekcie panowała piknikowa atmosfera – były animacje, dmuchańce i mnóstwo także poza sportowych atrakcji.

Patronatem wydarzenie objęli: burmistrz miasta i gminy Końskie, Polski Związek Piłki Nożnej, wiceminister sportu Anna Krupka, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *