REKLAMA

Charytatywna sobota w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Na rzecz Leonka i pani Ani w sobotę zbierano pieniądze w Stąporkowie. Za nami Maraton Fitness oraz koncert „Silni Sercem”. 

REKLAMA

Maraton Fitness dla chorego na serce Leonka rozpoczął się o godzinie 10:00 w hali sportowej w Stąporkowie, a jego uczestnicy mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach np. tańcu, trampolinach, tabacie, karate kyokushin. Urządzono także prelekcje z pierwszej pomocy, a zainteresowani mogli zrobić sobie bezpłatne podstawowe badania. W międzyczasie wolontariusze do specjalnie oznaczonych puszek zbierali pieniądze na rzecz chorego chłopca. Za zbiórkę odpowiadała fundacja Cor Infantis, która obecnie przelicza pieniądze, a wkrótce ujawni wynik finansowy imprezy.

REKLAMA

Tuż po maratonie w Domu Kultury w Stąporkowie rozpoczął się koncert Silni Sercem. Nazwa ta pochodzi od komitetu, który został utworzony przez Małgorzatę Hampel, Joannę Domagałę i Igę Bielecką, którego celem jest wsparcie dla chorej na nowotwór pani Ani z Najdziejowa –„Pani Ania jest osobą chorą, leczy się onkologicznie. Postanowiliśmy wesprzeć ją ze wspaniałymi wolontariuszami i wolontariuszkami z terenu gminy Stąporków. To są dzieciaki chętne do pomocy, zawsze możemy na nich liczyć. Wolontariusze są z gminy Stąporków, to uczniowie naszych szkół. Zbiórka jest zarejestrowana od dziś do niedzieli 16 grudnia. Zebraliśmy wspaniałe gadżety na kiermasz bożonarodzeniowy, wszystkie rzeczy przygotowywane są przez uczniów, rodziców, przy pomocy nauczycieli ze szkół z terenu naszej gminy. Jak widać mnóstwo wspaniałości i zachęcamy do wrzucania pieniążków do puszek. Oprócz tego przygotowywane jest również stanowisko do malowania twarzy dzieciom, zaplatania warkoczy, strefa dobrej zabawy dla dzieci i mnóstwo słodkości, które również zostały podarowane tutaj do kawiarni przez osoby chętne pomóc.” – mówiła nam Iga Bielecka, jedna z organizatorek zbiórki.

Kiermasz urządzony przez komitet „Silni Sercem” cieszył się dużym zainteresowanie, podobnie stworzona w sobotę strefa zabaw dla dzieci. Głównym elementem wydarzenia był jednak charytatywny koncert. Na deskach sceny w MGOKiS Stąporków zaprezentowali się między innymi Katarzyna Sorn z zespołem ASUMPT, Jacek Kołodziej z dziecięcym zespołem SONORE, dziecięcy zespół PIEGI, Marek Werens i Wojtek Misiowiec , EFEKT, Szkolne Nutki z Niekłania, Natalia Boruń, Mateusz Pomykała, Maja Natkańska, Dawid Moczarski, Małgorzata Wiśniewska AlKordi z formacją taneczną eMGie.

Oba wydarzenia zorganizowane zostały pod patronatem burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomskiej.

Zdjęcia (Koncert „Silni Sercem”):

Zdjęcia (Maraton Fitness dla Leonka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *