REKLAMA

Charytatywne kalendarze na 2020 rok dla Oliwki Nowek już w sprzedaży!

W gminie Stąporków powstał oryginalny projekt charytatywny przeznaczony dla małej Oliwki Nowek. Kalendarze na 2020 rok – bo o nich mowa – zostały stworzone przez młodego fotografa Bartka Gągolewskiego. Połączył on w nim swoje pasje: motoryzację i fotografię z chęcią pomocy chorej dziewczynce.

REKLAMA

Dzięki zaangażowaniu ponad 50 osób powstały dwa wspaniałe kalendarze na 2020 rok, a dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany na cel charytatywny jakim jest zakup chodzika Walkera. Cena wywoławcza każdego z kalendarzy zaczyna się już od 40 złotych. Można je zakupić poprzez kontakt z Bartłomiejem Gągolewskim na Facebooku lub pod numerem telefonu 669120585.

REKLAMA

Oliwka Nowek przyszła na świat w 23 tygodniu ciąży z wagą zaledwie 650 gramów. Tuż po urodzeniu zmagała się z retinopatią wcześniaczą, wodogłowiem pokrwotocznym oraz wylewami III i IV stopni. Mała wojowniczka nie poddała się jednak i wygrała walkę o swoje życie. Dziewczynka obecnie jest po kilku poważnych operacjach i zmaga się z epilepsją, co dodatkowo utrudnia jej leczenie. Mieszkanka Stąporkowa na co dzień wymaga kosztownej rehabilitacji dlatego też mama Paulina Nowek organizuje różnego rodzaju zbiórki pieniędzy. W ostatnim czasie pojawiła się nowy cel jakim jest zakup specjalistycznego chodzika Walkera, który ma pomóc w pionizacji dziewczynki i stawiania pierwszych samodzielnych kroków.

Mama Oliwki napisała zatem do Bartłomieja Gągolewskiego z prośbą o wykonanie sesji zdjęciowej do kalendarza,  ze sprzedaży którego środki zostaną przekazane na zakup Walkera. –„Stwierdziłem, że to trochę mało i wtedy pomyślałem, że jak nie spróbuję teraz, to nigdy. Kalendarz. Cały pomysł miałem kiedyś w głowie, ale też miałem wiele wątpliwości, czy mi się to uda. Poprosiłem o pomoc na kilku lokalnych grupach na Facebooku. Odzew był na tyle spory, że udało się zrobić nawet dwa różne kalendarze. Zdjęcia powstawały w zaledwie miesiąc. Dokładnie 24 sesje” – opowiada nam Bartek Gągolewski.

Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dla Oliwki i do kupowania kalendarzy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *