REKLAMA

Chcesz zlecić budowę ogrodu zimowego? Sprawdź, czy o wszystkim pamiętasz

Popularność oszklonych budynków kubaturowych stale wzrasta. Zarówno osoby budujące domy od podstaw, jak i właściciele istniejących posesji, stawiają ogrody zimowe. Wiele wskazuje na to, że te zjawiskowe obiekty niedługo staną się spotykane równie często, co przydomowe garaże. Zanim zgłosimy się do wybranej firmy, żeby zlecić jej stworzenie szklanej konstrukcji, zorientujmy się w obowiązującym prawie budowlanym i w cenach, oferowanych przez różnych fachowców.

REKLAMA

Powierzchnia ogrodu i pozwolenie na budowę
Zamierzając wybudować ogród zimowy, którego powierzchnia nie przekroczy 25m², zamiast ubiegania się o pozwolenie na budowę, wystarczy sporządzenie zgłoszenia dotyczącego planowanej inwestycji. Dostarcza się je odpowiedniemu organowi (najczęściej jest to urząd miasta, czasem starostwo powiatowe). Aktualnie obowiązujące prawo budowlane ogranicza nie tylko powierzchnię ogrodu, lecz również ilość obiektów, jakie można postawić na każde 500 m² działki – do dwóch. Kiedy oba powyższe warunki zostaną spełnione, nie będzie konieczne występowanie o pozwolenie.

REKLAMA

Ogrody zimowe (można zatem stawiać do woli, pilnując ich wielkości i nie przekraczając dozwolonej ilości. Naszym zdaniem na początek zdecydowanie wystarczy jeden ogród, więc naprawdę nie masz powodów do obaw. Formalności załatwi za Ciebie firma, której powierzysz jego wybudowanie. O ile tylko dobrze wybierzesz, gdyż nie wszyscy zajmują się doradztwem i sprawami, niezwiązanymi bezpośrednio z realizacją zlecenia. Przykładem profesjonalnej firmy jest Balmar: producent, projektant i wykonawca takich konstrukcji, jak ogrody zimowe, oranżerie czy zadaszenia tarasów. Korzystając z usług świadczonych przez doświadczonych znawców branży na pewno nie przepłacisz, a przy tym zyskasz piękny ogród, przylegający do domu lub umiejscowiony w innym, dowolnym obszarze działki.

Ważne kwestie: wentylacja, wysokość fundamentów, ogrzewanie

Ogród zimowy może pełnić rozmaite funkcje i to one decydują o tym, czy będzie nam potrzebne ogrzewanie, jaka wentylacja najlepiej się nada oraz jak wysokie fundamenty idealnie spełnią swoje zadanie. Dla osób, które nie znają się na rzeczy, a mimo to pragną wybudować oranżerię, zabudowany taras lub oszklony ogród, doskonałym wyborem będzie skontaktowanie się z doświadczonym doradcą. Nie ma sensu tracić czasu na pogłębianie swojej wiedzy z zakresu budowania ogrodów ze szkła, gdyż profesjonalista szybko i konkretnie przedstawi nam dostępne opcje. Znając możliwości, łatwiej będzie zdecydować, które rozwiązanie spełni nasze oczekiwania. Zapraszamy od odwiedzin strony internetowej producenta Balmar, zajmującego się tworzeniem projektów oraz wykonywaniem i montowaniem ogrodów zimowych wysokiej jakości.

/materiał partnera/

REKLAMA

Dodaj komentarz